w

Kaczyński nieświadomie powiedział prawdę o reformie sądownictwa

Reforma sądownictwa dotąd nie wyszła, generalnej zmiany nie ma – ocenił we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„Muszę stwierdzić, że wobec różnego rodzaju przeszkód, tych wewnętrznych, bo takie też niestety były, i tych zewnętrznych reforma dotąd nie wyszła” – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany o reformę sądów na antenie TVP.

„Odcinkowo wiele spraw się poprawiło, tempo wielu spraw się poprawiło, natomiast generalnej zmiany nie ma. Jeśli pytać, czyja to wina, to jest pytanie zrozumiałe i naturalnie stawiane, to winnych jest wielu” – tłumaczył. Na pytanie, czy odpowiedzialność spoczywa na ministrze sprawiedliwości, odpowiedział pytaniem: „A czy Zbigniew Ziobro siedzi za każdym stołem sądowym?”.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, polskie sądy „powinny być zreformowane, ale proces jest bardzo trudny ze względu na różnego rodzaju opory”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scholz ostro zareagował na krytykę ze strony Ukrainy

Socjalizm PIS! Zamiast 1000 szkół powstanie 1000 hal