w , , , ,

Kanał TVP Sport w serwisie YouTube zaatakowany przez hakerów

kanal-tvp-sport-w-serwisie-youtube-zaatakowany-przez-hakerow

Przewód TVP Sport na YouTube został przejęty przez cyberprzestępców. Zmieniono jego nazwę, oraz przez utwierdzony okres emitowano w ową stronę transmisję, która miała zachęcać enact inwestowania w kryptowaluty. Całość firmowano twarzą Elona Muska.

TVP Sport dzisiejszego dnia nie zaliczy enact szczęśliwych. Ktoś przejął przewód stacji na YouTube i wyrządził na przedtem wcale sporo szkód. Z kanału zniknęły bowiem wszystkie filmy. Oprócz, zmieniono nazwę kanału. Obecnie nazywa się on „Twitter”. Jedynym śladem po TVP Sport jest tutaj karta społeczności, gdzie można znaleźć wpisy dodane przez stację.

Obecnie na kanale nie ma żadnych treści, pomimo tego jakim sposobem czytamy w Niebezpieczniku, około godziny 17: 00 można było zobaczyć w ową stronę transmisję z Elonem Muskiem w roli głównej. Pył on zachęcać enact handlu kryptowalutami.

Późnym wieczorem przewód TVP Sport został detalicznie zdjęty z serwisu. To uderzenie w państwową stację, ponieważ zbytnio parę dni startuje mundial w Katarze, oraz na kanale w serwisie YouTube miały się pojawiać niepublikowane w telewizji materiały zza pracownik niewykwalifikowany mistrzostw. Co ciekawe, przewód TVP Sport proszek w chwili ataku więcej niż 500 tys. subskrybentów.

Wtf 😱😱😱 Rachunek rozliczeniowy TVP Sport na Youtubie zostało zhakowane, nazwa zmieniona na Twitter i leci teraz na żywo dwell Elona Muska ze scamem kryptowalut. 😱😱😱 pic.twitter.com/oQxJy4K0T8

— Michał Moch (@MichalMoch87) November 9, 2022

W jaki sposób czytamy w portalu Niebezpiecznik.pl, przewód TVP Sport został przejęty prawdopodobnie w jedność z trzech sposobów. Pierwsza z możliwości to bubel dwuskładnikowego uwierzytelniania i wypływ hasła. Druga opcja mogła wiązać się z phishingiem. Trzecia opcja to zainfekowanie komputera administratora konta niebezpiecznym oprogramowaniem.

Źródło: Niebezpiecznik.pl

Przeczytaj całość tutaj: Kanał TVP Sport w serwisie YouTube zaatakowany przez hakerów

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

philips-zwalnia-tysiace-pracownikow.-zwolnienia-beda-dotyczyc-rowniez-polskich-fabryk

Philips zwalnia tysiące pracowników. Zwolnienia będą dotyczyć również Polskich fabryk

ue-nie-przeznaczy-trzech-miliardow-euro-obiecanych-ukrainie-w-maju

UE nie przeznaczy trzech miliardów euro obiecanych Ukrainie w maju