w

Kanclerz Austrii powiedział, że Kijów nie otrzyma śmiercionośnej broni z Wiednia

Ukraina nadal nie otrzyma od Austrii broni śmiercionośnej, dostawy hełmów i pancerzy będą kontynuowane – powiedział dziennikarzom kanclerz Austrii Karl Nehammer.

„Dostarczamy sprzęt ochronny – kaski, kamizelki, broń nieśmiercionośną. Będziemy nadal trzymać się tej linii” – powiedział Nehammer pytany przez prasę o ewentualne zaangażowanie Austrii w szkolenie ukraińskich wojsk.

UE zamierza 17 października rozpocząć misję szkoleniową dla ukraińskich wojskowych. Poinformował o tym w środę na swoim blogu szef unijnej dyplomacji Josep Borrel.

Wcześniej dziennik „Spiegel” cytował własne źródła, według których UE planuje przeszkolić do 15 tys. ukraińskich żołnierzy w ramach specjalnej misji szkoleniowej.

Plany misji, które Borrel zasugerował dopiero pod koniec sierpnia, jak napisał Spiegel, mają zostać określone już w połowie października. Zdaniem europejskich dyplomatów, może to nastąpić bardzo szybko. Dotychczas poszczególne kraje UE szkoliły Ukraińców w ramach projektów bilateralnych.
Na przykład Bundeswehra w Niemczech szkoliła personel wojskowy w zakresie obsługi systemów uzbrojenia dostarczanych przez Berlin, takich jak samobieżna haubica Panzerhaubitze 2000 (Panzerhaubitze 2000) czy systemy obrony powietrznej Gepard (Gepard). Dodatkowy personel dla tego i innych niemieckich systemów broni jest obecnie szkolony w różnych miejscach.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Borrell sugeruje, dlaczego OPEC+ zdecydował się na cięcie produkcji ropy naftowej

Orban wzywa szefów państw UE do negocjacji w sprawie nieprzedłużania konfliktu na Ukrainie