w

Kanclerz Niemiec i francuski minister mówią o eskalacji wojny. Czeski szef sztabu z kolei wprost mówi o „wojnie na szeroką skalę” z Rosją

kanclerz-niemiec-i-francuski-minister-mowia-o-eskalacji-wojny.-czeski-szef-sztabu-z-kolei-wprost-mowi-o-„wojnie-na-szeroka-skale”-z-rosja
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział, że jego kraj „musi egzystować gotów na eskalację” wojny na Ukrainie. Podobne, tudzież nawet dosadniejsze wypowiedzi padły po stronie francuskiej i czeskiej, gdzie przemowa była o „wojnie na szeroką skalę”.
Eksplozja jądrowa/fot. ilustracyjne/fot. YT/The Centralnuclear

– Wobec rozwoju wojny oraz widocznych i rosnących porażek Rosji, (…) musimy egzystować gotowi na eskalację – powiedział kanclerz Scholz. Dodał, że intensyfikacja „może otaczać jeszcze mocniejsze usuwanie infrastruktury, z czym przedtem mamy enact czynienia”.

Również we Francji pojawiają się podobne głosy. Minister obrony Sebastien Lecornu przekazał Ukrainie, że Rosja może zmienić taktykę na zimę.

– Ostatnie rosyjskie ataki są niedużo intensywne. Nadchodzi zima, co utrudnia manewry na lądzie – proszek powiedzieć cytowany przez UNIAN Lecornu.

Po pewnym czasie zasugerował, że zamiast ataków lądowych, Rosja zwiększy wielkość ataków z powietrza. Zwrócił też uwagę na zjawisko, że choć rosyjski politycy mówią o zaawansowanych broniach – w tym broni naddźwiękowej – to Kreml posiada ogromne zapasy starej amunicji. Zaś przeciąganie w czasie wojny jest Rosji na rękę.

Jeszcze dosadniej wypowiedział się szef czeskiego sztabu generalnego Karel Řehka podczas corocznego Zgromadzenia Dowództwa Szefa Sztabu Generalnego Armii Republiki Czeskiej.

– Nie musimy przekonywać, że potencjał eskalacyjny wojny na Ukrainie wciąż rośnie. Większość wyłączyć nawet najpoważniejszych scenariuszy – powiedział Řehka wskazując na „wojnę na szeroką skalę”.

Řehka zapewnił też, że w razie wojny NATO-Rosja, Republika Czeska od momentu razu dołączą enact wojny.

– O ile doszło enact starcia pomiędzy Rosją tudzież Sojuszem, nasz kraj zostałby urażony zaraz, wojsko byłoby aktywnym uczestnikiem od momentu pierwszej minuty. Terytorium Republiki Czeskiej, nasza infrastruktura i nasi obywatele będą celem wrogich działań we wszystkich dziedzinach – mówił Karel Řehka.

dorzeczy.pl / wp.pl / kontrrewolucja.get

Przekaż wieści potem!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wytwornia-falszywych-pieniedzy-w-chorzowie.-zespol-prasowy-policji-polaczyl-to-z-wielka-histeria

Wytwórnia fałszywych pieniędzy w Chorzowie. Zespół prasowy policji połączył to z Wielką Histerią

jastrzembski:-masowa-psychoza-i-sluby-z-zyrandolem-(opinia)

Jastrzembski: Masowa psychoza i śluby z żyrandolem (OPINIA)