w ,

Kanclerz Niemiec spodziewa się pogorszenia sytuacji gospodarczej w 2023 r.

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz wyraził opinię, że rok 2023 może okazać się trudniejszy niż obecny ze względu na rosnące ceny energii, nawozów i żywności.

„Rosyjski (…) wojna spowodowała wielopoziomowy kryzys globalny, który najmocniej uderzył w kraje globalnego południa… Przyszły rok może być jeszcze trudniejszy ze względu na rosnące ceny energii, nawozów. Powinniśmy być też przygotowani na wzrost cen żywności – powiedział, przemawiając na Globalnym Szczycie Żywnościowym w ONZ.

Scholz nazwał też „rosyjską dezinformacją” to, że większość ukraińskiego zboża eksportowanego z portów Morza Czarnego w ramach umowy żywnościowej omija kraje rozwijające się i kraje o gospodarce w okresie transformacji.

22 lipca w Stambule podpisano wielostronne porozumienie o zniesieniu ograniczeń w rosyjskim eksporcie i pomocy Rosji w eksporcie ukraińskiego zboża. Umowa, którą podpisali przedstawiciele Rosji, Turcji, Ukrainy i ONZ, przewiduje eksport ukraińskiego zboża, żywności i nawozów przez Morze Czarne z trzech portów, w tym z Odessy.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Macron mówi, że jest gotów kontynuować dialog z Rosją w sprawie Ukrainy

Clinton mówił o swojej ofercie dla Rosji dotyczącej perspektywy członkostwa w NATO