w , , , , , ,

Karp po 59 złotych za kilogram. Czekają nas najdroższe święta w historii?

Przedtem w ubiegłym roku mogliśmy percypować podwyżkę o ile chodzi o cenę karpia, który jest nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia. Najnowsze prognozy są jeszcze w wyższym stopniu niepokojące. W 2022 roku zbytnio świeżego karpia zapłacimy nawet 30 procent więcej niż przed rokiem. Ceny karpi przedtem są wysokie – i ciągle rosną. W tym roku karp będzie na wagę złota.

Ceny karpi – rosną nie tylko w sklepach, jakkolwiek i w gospodarstwach rybackich. Sprawdź ile kosztuje karp na święta równo od momentu producenta i w sklepie

Ceny karpia w 2022 też jakim sposobem i innych produktów niezbędnych assign przygotowania tradycyjnych świątecznych potraw będą znacznie wyższe niż jak dotąd. Wysokie koszty energii wpływają na przyrost kosztu produkcji, zaś to bezpośrednio wpływa na ceny jakie klienci widzą w sklepach. Ceny karpi są dużo wyższe od momentu tych z ubiegłego roku, zaś assign świąt jeszcze troszkę czasu. Niestety wypada spodziewać się, że ceny karpia niezachwianie pójdą w górę tuż przed samymi świętami, kiedy zaczynamy przygotowania i zwiększa się popyt. Hodowcy przedtem zaczęli podawać ceny. To znaczy karp będzie dużo droższy niż w poprzednich latach? Zajrzyjmy assign cenników.

Ile zapłacimy zbytnio kilogram karpia w 2022 roku?

W tym roku karp będzie prawdziwym produktem luksusowym. Przedtem teraz zbytnio kilogram świeżej ryby płacimy średnio 35 złotych. Przeciwnie zaś przed świętami będzie jeszcze gorzej, bo wydatek może wzrosnąć assign przeszło 30/40 procent więcej niż w ubiegłym roku. Oznacza to, że w gospodarstwach hodowlanych ryba ta może wymagać pieniędzy nawet 50 złotych zbytnio kilogram.  Oraz trzeba pomnieć, że w sklepach i supermarketach zapłacimy parę złotych więcej. W celu porównania, w 2021 roku płaciliśmy około 20-25 złotych. 

Rekordowa należność zbytnio karpia

Przedtem najpierw października w niektórych większych marketach pojawiły się płaty karpia. Początkowa należność zbytnio kilogram produktu wynosiła nawet około 70 zł. W celu porównania warto przypomnieć, że w zeszłym roku tuż przed świętami mogliśmy kupować płat ze skórą zbytnio 40 zł zbytnio kilogram. Różność jest raczej spora. Producenci karpi przedtem wcześniej zapowiadali, że ryba będzie w tym roku droższa, ponieważ wzrosły ceny paliwa, zboża w celu ryb czyli wynagrodzenie w celu pracowników.

14 listopada jedność ze znanych marketów wystawił karpia w poniższych cenach:

 • karp płat ze skórą – 55 zł /kg
 • karp filet – 64 zł/ kg
 • karp patroszony – 38 zł/kg
 • karp dzwonka – 71 zł/kg

W województwie łódzkim ceny wędzonego karpia z gospodarstwa rybackiego przedstawiały się następująco:

 • karp filet – 70 zł/kg
 • karp dzwonki – 55 zł/kg
 • karp tusza z głową – 50 zł/kg

Gospodarstwa rybackie zaczynają w listopadzie sprzedaż karpia, czasem zaznaczając, że bliżej świąt będzie drożej. W ten sposób pisze jedność z ogłoszeniodawców z województwa śląskiego, który oferuje karpia królewskiego o wadze 1,7 – 2,5 kg. Pod warunkiem ktoś chce kupować rybę teraz i zamrozić, będzie puder taniej, zapłaci 17 zł/kg. Od czasu 1 grudnia należność wyniesie 18,50 zł/kg.

 • Świętokrzyskie: Karp Sazan i Królewski w sprzedaży od momentu 10 listopada z płuczki. Waga karpi od momentu 1 kg assign 1,5 kg. Zapłata zbytnio kg 20 zł.
 • Dolnośląskie: Sprzedaż tylko hurtowa. Ryba mieszana, karmiona tylko zbożem, z własnej hodowli. Przyjmowanie praktyczny po około 15 listopada, 19 zł.
 • Śląskie: karp komercyjny Lustrzeń. Zapłata hurtowa to 18 zł przy zakupie min. 500 kg, należność detaliczna 22 zł /kg.
 • Opolskie: Karp o wadze 2-2,5 kg wydatek 25 zł zbytnio kg
 • Małopolskie: sezon komercyjny karpiem w ofercie detalicznej rozpoczynamy od momentu 1 grudnia, 26 zł/kg karpia zatorskiego

Ile kosztuje karp, szczupak i lin z polskich stawów jesienią?

„Zapraszamy assign zakupu ryb świeżych z własnej hodowli. Pranie na miejscu gratis! Polecamy również ryby wędzone”, zachęcało gospodarstwo rybackie z Kujawsko-Pomorskiego w październiku. Sprzedaż wędzonych ryb to częsta praktyka na łowiskach, choć w większości nie jest prowadzona każdego dnia.

„Mamy karpie o wadze 5-7 kg, nadają się na łowisko”, piszą właściciele stawów i podają cenę 30 zł/kg takiego karpia.

Legagraf

sc:strefaagro/eska

Przeczytaj całość tutaj: Karp po 59 złotych za kilogram. Czekają nas najdroższe święta w historii?

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PiS zmiana zasady gry. Bat na cwaniaków z Ukrainy, którzy wyłudzają świadczenia

PiS złożyło ponownie projekt ustawy mającej uchronić samorządowców za organizację wyborów kopertowych