w

KE dopuściła możliwość wystąpienia niedoborów energii w zimie

Istnieje ryzyko, że Unia Europejska nie będzie miała wystarczającej ilości energii w zimie, a najważniejszym elementem przygotowań do zimnego okresu jest zapełnienie magazynów – wynika z wystąpienia komisarz ds. energii Kadri Simson, które zamieściła na swoim Twitterze.

„Zima jest tuż za rogiem i nie będzie to łatwy czas. Nie chodzi tylko o wysokie ceny – istnieje realne ryzyko, że nie będziemy mieli wystarczającej ilości energii dla naszego społeczeństwa. Musimy zadbać o to, by wpływ na obywateli i przemysł był jak najmniejszy. Kluczowe znaczenie ma więc przygotowanie. Magazynowanie energii to nasza główna polisa ubezpieczeniowa” – powiedziała.

Dlatego też, zdaniem Simsona, UE wprowadziła niedawno nowe zasady, które przewidują, że do 1 listopada magazyny gazu w UE będą napełnione w 80%, a w kolejnych latach w 90%. Obecnie, pomimo wysokich cen, napełnianie rezerw błękitnym paliwem przebiega prawidłowo – powiedział komisarz. Pojemność magazynów jest wypełniona w ponad 50 procentach, czyli o około 6 punktów procentowych więcej niż rok temu.

POLECAMY: Brytyjska firma energetyczna rozdaje klientom koce ze względu na rosnące ceny gazu

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

We Włoszech powiedzieli, że jedna czwarta kraju zamienia się w pustynię

Scholz ostro zareagował na krytykę ze strony Ukrainy