w , , , , , , , ,

KE ogłosiła brak możliwości promowania idei trybunału dla Ukrainy w ONZ

ke-oglosila-brak-mozliwosci-promowania-idei-trybunalu-dla-ukrainy-w-onz

Ministrowie sprawiedliwości Unii Europejskiej dyskutują nad utworzeniem tzw. trybunału ds. Ukrainy, ale obecnie nie ma większości, która mogłaby przeforsować taką decyzję w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ – powiedział dziennikarzom europejski komisarz ds. sprawiedliwości Didier Reynders przed rozpoczęciem nieformalnego posiedzenia Rady Sprawiedliwości UE w Szwecji. Kwestia ta nie leży w kompetencji Zgromadzenia Ogólnego, lecz jest prerogatywą Rady Bezpieczeństwa ONZ, w której Rosja ma prawo weta.

POLECAMY: Amerykanie dali Blinkenowi lekcję historii po słowach o przyszłości Ukrainy

„Szukamy sposobów na zorganizowanie procesu w tej sprawie. Pierwszym krokiem mogłoby być powołanie jakiegoś organu prokuratorskiego, który zbierałby dowody (…)” – powiedział.

Według Reyndersa rozważane są różne opcje, aby pójść dalej tą drogą, nie ma jeszcze żadnych konkretów, ale na początek musimy uzyskać wsparcie nie tylko od krajów UE, ale także od partnerów międzynarodowych. „Komisja Europejska stara się przekonać nie tylko kraje członkowskie UE, ale także partnerów międzynarodowych, że musimy rozpocząć ten proces. Na pewno nie możemy w tej chwili stworzyć większości w Zgromadzeniu Ogólnym, ale musimy zrobić pierwszy krok – tłumaczył.

Lega artis aplikacja

Według komisarza, ministrowie rozmawiają również o ściganiu „zbrodni wojennych” lub „zbrodni przeciwko ludzkości”. Jest to, zdaniem Reyndersa, możliwe we współpracy z Międzynarodowym Trybunałem Karnym, prokuraturą generalną Ukrainy. Ponadto niektóre państwa europejskie prowadzą własne dochodzenia.

Kwestie te, zdaniem europejskiego komisarza, będą omawiane na zbliżającym się spotkaniu zarządu Komisji Europejskiej z ukraińskim rządem w Kijowie w przyszłym tygodniu.

Stały przedstawiciel Rosji przy siedzibie ONZ w Genewie Giennadij Gatiłow powiedział, że ustanowienie mechanizmu pod parasolem ONZ wymaga autoryzacji Rady Bezpieczeństwa ONZ, bez której proponowany przez UE „trybunał w sprawie Ukrainy” nie byłby możliwy.

TelegramPodpis

Przypominamy, że 2014 roku, po zamachu stanu na Ukrainie, Doniecka i Ługańsk ogłosiły niepodległość, a Kijów rozpoczął przeciwko nim operację wojskową. Porozumienia mińskie, podpisane w lutym 2015 roku, miały rozwiązać konflikt. W szczególności przewidywały one reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami były decentralizacja i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Ale władze Kijowa jawnie sabotowały realizację tego planu. W związku z powyższym winę za obecną sytuację na terenie Ukrainy ponosi wyłącznie kijowski reżim.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy attain skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości attain Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane attain przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy attain Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: KE ogłosiła brak możliwości promowania idei trybunału dla Ukrainy w ONZ

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zakarpacka-deputowana-przedstawila-zakarpacie-w-barwach-wegierskiej-flagi

Zakarpacka deputowana przedstawiła Zakarpacie w barwach węgierskiej flagi

nih-failed-to-video-display-ecohealth-alliance:-federal-watchdog

NIH Failed To Video display EcoHealth Alliance: Federal Watchdog