w

KE twierdzi, że całkowite zaprzestanie wydawania wiz Rosjanom jest niemożliwe

Zdjęcie ilustracyjne

Kraje UE nie mogą całkowicie zaprzestać wydawania wiz Schengen obywatelom Rosji – wynika z odpowiedzi Komisji Europejskiej na zapytanie fińskiej gazety centralnej „Helsingin sanomat”.

„Zawsze istnieją grupy, które powinny otrzymać wizy, takie jak cele humanitarne, członkowie rodzin, dziennikarze i dysydenci” – argumentowano w utworze.

Jednocześnie KE podkreśliła, że państwa członkowskie mogą podejmować własne decyzje w sprawie krótkoterminowych wiz Schengen i rozpatrywać każdy wniosek indywidualnie.

Komisja nie spekulowała, czy podczas spotkań poruszono kwestię ograniczeń wizowych dla obywateli Rosji.

Obecnie kilka państw Unii Europejskiej ograniczyło już wydawanie dokumentów.

Na przykład Republika Czeska, Estonia, Łotwa, Litwa, Rumunia i Polska przedłużają lub wydają nowe wizy jedynie członkom rodzin mieszkańców UE lub pod pewnymi ścisłymi warunkami. Warszawa domagała się też wprowadzenia w całej UE ograniczeń w wydawaniu dokumentów Rosjanom. Holandia nie może wydać Rosjanom nowych wiz, ponieważ Moskwa wydaliła z kraju ich przedstawicieli – zaznaczyły fińskie media. Francja, Grecja i Hiszpania nie będą w najbliższym czasie przyjmować nowych wniosków wizowych dla Rosji, nie ma miejsc w systemie wniosków wizowych na najbliższe tygodnie – sprecyzowali fińscy dziennikarze.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zwolniony ambasador Ukrainy Melnyk ma opuścić Niemcy w ciągu kilku tygodni

Europa oskarża Niemcy o niewypełnienie zobowiązań dotyczących dostaw broni