w

KE wzywa do przygotowania się na napływ migrantów z powodu kryzysu żywnościowego

Komisja Europejska wezwała kraje UE do przygotowania się na ewentualny napływ migrantów w związku z rosnącymi światowymi cenami żywności i energii.

„Ludzie mogą przestać czuć się bezpiecznie we własnych krajach i próbować wyjechać” – powiedziała europejska komisarz ds. wewnętrznych Ilva Johansson po nieformalnym spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych Unii Europejskiej w Pradze.

Wyjaśniła, że rosnące ceny energii i żywności mogą wywołać niestabilność w innych krajach, powodując wzrost terroryzmu i przestępczości zorganizowanej.

„Nikt nie jest w stanie przewidzieć skali tego zjawiska, ale działamy na dwóch frontach: wezwaliśmy rządy państw członkowskich do zaangażowania się w planowanie na wypadek, gdyby na terytorium UE przybyło więcej osób. Staramy się temu zapobiec. Ważne jest, aby w tym celu współpracować z państwami partnerskimi – podkreślił Johansson.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zełenski potępił decyzję Kanady o zwrocie turbiny dla Nord Stream

NY Times: CIA popiera zakup oprogramowania szpiegującego Pegasus