w

KE zakazuje Polsce wydawania funduszy unijnych na „strefy wolne od LGBT”

Komisja Europejska zabroniła Polsce przyznawania funduszy unijnych regionom, które ogłosiły się „strefami wolnymi od LGBT” – poinformowała w czwartek organizacja praw człowieka Kampania Przeciw Homofobii.

Wcześniej władze kilku regionów Polski ogłosiły swoje terytoria „strefami wolnymi od LGBT”. Z tego powodu Polska spotkała się z ostrą krytyką ze strony struktur europejskich.

„Komisja Europejska wprowadziła do Umowy Partnerstwa z Polską zapis o zakazie wsparcia finansowego dla samorządów, które przyjęły tzw. uchwały anty-LGBT. Tym samym gminy i regiony, w których obowiązują uchwały anty-LGBT+, nie otrzymają nic z 72,2 mld euro przeznaczonych na politykę spójności” – poinformowali obrońcy praw człowieka.

Rzeczniczka organizacji Mirosława Makuchowska uważa, że „zapis w umowie partnerskiej zakazujący finansowania stref wolnych od LGBT z pewnością doprowadziłby do uchylenia haniebnych rozporządzeń samorządowych”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polska chce wzmocnić wschodnią flankę NATO

Borrell: UE nie chce blokować ruchu między Rosją a Kaliningradem