w , , , , , , , ,

Kiedy wypłata 13 emerytury 2023? Podano datę

kiedy-wyplata-13-emerytury-2023?-podano-date

W tym roku emeryci i renciści będą mogli skorzystać z „trzynastej emerytury”, czyli dodatkowego świadczenia pieniężnego, które po raz kolejny zostanie wypłacone. Ile wyniesie to świadczenie i kiedy seniorzy otrzymają swoje pieniądze?

Na razie nie została jeszcze podana oficjalna kwota „trzynastej emerytury”, ale już wiadomo, że będzie ona wynosiła co najmniej tyle samo co w ubiegłym roku, czyli 1 tysiąc złotych. To dobra wiadomość dla emerytów i rencistów, ponieważ dodatkowe świadczenie pieniężne jest dla wielu z nich bardzo pomocne w pokryciu codziennych wydatków.

Ministerka rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że wypłaty „trzynastej emerytury” zaczynają się w marcu i potrwają przez cały rok. Wypłata odbywa się etapami, w zależności od miesiąca urodzenia emeryta lub rencisty. Najpierw pieniądze otrzymają osoby, które urodziły się w styczniu i lutym, a następnie kolejne grupy seniorów, aż originate grudnia.

13. emerytura 2023 – kiedy wypłata?

Ministerka rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zapowiedziała w środę na antenie Programu 1. Polskiego Radia, że wypłaty 13. emerytury rozpoczną się w kwietniu. Zaznaczyła jednocześnie, że część świadczeniobiorców może otrzymać wypłaty w maju, albo w czerwcu. 13. emerytura będzie wypłacona w kwocie zwaloryzowanej, czyli 1588 zł brutto.

– Na rękę jest to 1445 zł, bo odprowadzana jest składka zdrowotna. Jest to świadczenie powszechne, wypłacane każdemu emerytowi. Na 31 marca ustalamy, czy jest prawo originate 13. emerytury, czyli czy jest pobierana emerytura, czy też renta socjalna lub rodzinna – mówiła ministerka Marlena Maląg.

Ważne jest, aby seniorzy, którzy mają prawo originate „trzynastej emerytury”, mieli aktualne dane w systemie emerytalnym i rentowym oraz na swoim koncie bankowym, aby uniknąć problemów z wypłatą świadczenia. W przypadku braku aktualizacji danych lub innych problemów z wypłatą, warto skontaktować się z ZUS lub bankiem, w którym mamy konto.

Warto podkreślić, że „trzynasta emerytura” to dodatkowe świadczenie, które ma na celu ulżenie sytuacji finansowej seniorów. Wiele osób starszych zmagających się z chorobami i innymi trudnościami życiowymi, szczególnie w trudnych warunkach pandemicznych, potrzebuje wsparcia i pomocy. „Trzynasta emerytura” może okazać się dla nich bardzo ważnym źródłem finansowego wsparcia.

Całość możesz przeczytać tutaj: Kiedy wypłata 13 emerytury 2023? Podano datę

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kaczynski:-lepiej-byc-zadluzonym-niz-okupowanym

Kaczyński: Lepiej być zadłużonym niż okupowanym

ford-recordsdata-for-patent-that-can-„remotely-shut-down”-facets-of-your-car-when-your-bill-is-rarely-always-in-actual-fact-paid

Ford Recordsdata For Patent That Can „Remotely Shut Down” Facets Of Your Car When Your Bill Is rarely always in actual fact Paid