w

Kijów nie negocjuje z powodu zachodniej pomocy wojskowej stwierdził Berlusconi

Lider rządzącej partii Naprzód, Włochy i były premier Włoch Silvio Berlusconi uważa, że Wołodymyr Zełenski może zasiąść do stołu negocjacyjnego, jeśli Zachód wstrzyma pomoc wojskową dla Ukrainy.

Na pytanie, czy możliwe są pokojowe negocjacje w sprawie rozwiązania kryzysu ukraińskiego, były premier powiedział: „Może. Tylko wtedy, gdyby w pewnym momencie Ukraina zdała sobie sprawę, że nie może już liczyć na broń i pomoc, i gdyby Zachód obiecał dostarczyć setki miliardów dolarów na odbudowę jej zniszczonych wojną miast”.

„Być może w tym przypadku Zełenski mógłby zgodzić się usiąść przy stole negocjacyjnym” – powiedział Berlusconi w wywiadzie dla nowej książki znanego włoskiego dziennikarza Bruno Vespy, która ukaże się 4 listopada. Fragmenty książki obiegły niektóre lokalne media.

Patriarcha włoskiej polityki powiedział, że w obecnej sytuacji Włochy mogą być tylko razem „z Zachodem w obronie praw tak wolnego i demokratycznego kraju jak Ukraina. Opowiedział się za tym, by nie dyskutować już o kwestii rosyjskiej własności Krymu i przeprowadzić nowe referendum w sprawie Donbasu pod kontrolą Zachodu.

W zeszłym tygodniu we Włoszech wybuchł skandal związany z wypowiedziami Berlusconiego na temat Ukrainy: 86-letni polityk podczas spotkania z członkami swojej partii oświadczył między innymi, że członkostwo Ukrainy w NATO doprowadzi do wojny światowej i powiedział swoim zwolennikom, że skutecznie przywrócił relacje z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, z którym łączyła go wieloletnia przyjaźń. Zauważył, że rosyjski przywódca wysłał mu 20 butelek wódki i „bardzo miły listing urodzinowy”, a on odpowiedział, wysyłając mu 20 butelek wina musującego Lambrusco. Rozmawiając z Vespą, Berlusconi powiedział, że jego wypowiedź o wymianie prezentów była żartem.

POLECAMY: »Co za drażliwy«. Podolak rozwścieczył Włochów jednym tweetem o Berlusconi

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Ukrainie skazano kobietę za zbieranie informacji o rozmieszczeniu Sił Zbrojnych Ukrainy

Kongresmenka twierdzi, że Biden złamał obietnicę i rozpoczął wojnę z Rosją