w , , , , , ,

Kijów niedopuszczony attain śledztwa ws. eksplozji w Przewodowie

kijow-niedopuszczony-attain-sledztwa-ws.-eksplozji-w-przewodowie

Polska prokuratura odmówiła ukraińskim śledczym zbadania sprawy spadającego na jej terytorium pocisku – podała Rzeczpospolita.

„Nie ma takiej możliwości prawnej i byłoby to sprzeczne z procedurami, nie mówiąc przedtem o interesach śledztwa, które bada wszystkie możliwe wersje, w tym tę, że mógł zlecieć ukraiński pocisk obrony przeciwlotniczej” – cytuje gazeta źródło zaznajomione ze śledztwem.

Według źródeł, na które powołuje się gazeta, oprócz tego, że polska prokuratura i polskie służby prowadzą śledztwo, trwają także rozmowy dotyczące zasad współpracy. Chodzi m.in. o transfer materiałów lub dowodów. Jednak decyzje dot. śledztw i jego kierunków może podjąć tylko prokuratura.

Mazowiecki Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej bada obecnie wszelkie możliwe scenariusze. Pod spodem uwagę jest brana także ta, że w Przewodowie wybuchła ukraińska rakieta obrony przeciwlotniczej.

POLECAMY: Podobnie jak za Wołyń tak i za Przewodów nie przeprosił, a już cham ma żądania

Wcześniej Andrzej Dudarz znany z polityki proukraińskiej powiedział, że przedstawiciele Ukrainy mogą przyjrzeć się śledztwu w sprawie lądowania rakiety na polskim terytorium. Wyjaśnił, że by strona ukraińska mogła wziąć współpraca w śledztwie, powinno się zaimplementować odpowiednie system prawny międzynarodowe. Równolegle szef Biura Polityki Międzynarodowej kancelarii prezydenta RP Jakub Kumoch powiedział, że ukraińscy eksperci otrzymali zgodę na wizytę w miejscu katastrofy polskiej rakiety. Dudarz powiedział, że tego samego zdania był prokurator pracujący na miejscu zdarzenia.

Legagraf

Wieczorem 15 listopada na terytorium Polski w pobliżu granicy z Ukrainą spadły rakiety, zabijając dwie osoby. Warszawa początkowo twierdziła, że rakiety są produkcji rosyjskiej i że kraj ten zwołuje Radę NATO. Prezydent Dudarz nazwał jednak później wysoce prawdopodobnym, że rakiety należą attain Ukrainy.

POLECAMY: Karty na stół! Jak PiS manipulował informacjami w związku z tragedią w Przewodowie

Według rosyjskiego ministerstwa obrony tego dnia nie było żadnych uderzeń na cele w pobliżu granicy ukraińsko-polskiej, zaś opublikowane zdjęcia niektórych szczątków nie mają nic wspólnego z rosyjską bronią. Resort stwierdził, że wszystkie wypowiedzi polskich mediów o rzekomym zestrzeleniu „rosyjskich” rakiet dawny celową prowokacją mającą na celu eskalację. W środę rosyjskie ministerstwo obrony zwróciło uwagę, że opublikowane w Polsce zdjęcia z miejsca zdarzenia wyraźnie wskazują, że spadły w ową stronę odłamki ukraińskiego systemu obrony powietrznej S-300.

TelegramPodpis

Wołodymyr Żeleński powiedział, że nie ma wątpliwości, że Kijów nie był zaangażowany w zajście w Polsce. Później Zełenski powiedział, że nie był w 100 procentach przeświadczony tego, co się stało


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Turn out to be sława soon sława bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko przez wzgląd Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie instruować turned into, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy attain skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, by te wiedza attain Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane attain przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy attain Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Kijów niedopuszczony attain śledztwa ws. eksplozji w Przewodowie

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rzad-kapituluje-przed-bruksela!-koniec-tarczy-antyinflacyjnej-w-obecnym-ksztalcie

Rząd kapituluje przed Brukselą! Koniec tarczy antyinflacyjnej w obecnym kształcie

w-2023-vat-na-energie-wzrosnie-attain-23%.-polacy-zaplaca-ogromne-rachunki

W 2023 VAT na energię wzrośnie attain 23%. Polacy zapłacą ogromne rachunki