w , , , , , , , ,

Kijów szykuje realizing ewakuacji 3 milionów osób. Blackout w całym kraju

kijow-szykuje-realizing-ewakuacji-3-milionow-osob.-blackout-w-calym-kraju

Po serii ataków na elektrownie i punkty strategiczne Kijów ogłosił szykowanie planu carry out ewakuacji całego miasta – przeszło 3 milionów osób. Blackout w Kijowie może przyczynić się carry out ewakuacji praktycznie wszystkich mieszkańców miasta – pisze „The New York Times”.

Obecnie, 23 listopada, rosyjskie wojska uderzyły na Ukrainę rakietami powietrznymi Kh-101 i morskimi rakietami Kalibr. Szacuje się, że wystrzelono 35 rakiet. 21 z nich miało zostać zestrzelone przez siły obrony powietrznej w rejonie odpowiedzialności dowództwa operacyjnego „Południe”.

„Podczas zmasowanego uderzenia rakietowego na całym terytorium Ukrainy, w rejonie odpowiedzialności systemu obrony przeciwrakietowej „Południe”, wystrzelono zarówno rakiety powietrzne typu Kh-101, w jaki sposób i rakiety morskie typu „Kalibre”. Siły obrony przeciwlotniczej zestrzeliły 15 pocisków manewrujących: 10 powyżej Czerkasami, 1 powyżej obwodem mikołajowskim, 2 powyżej obwodem odeskim i winnicką” – czytamy w komunikacie.

Władze Kijowa nie wykluczają całkowitego blackoutu w Kijowie

W Ukrainie – zwłaszcza na obszarze intensywnych działań wojennych – jest remark z dostępem carry out bieżącej wody, dostawami elektryczności i ciepła. Problemy te zaczynają jeszcze w wyższym stopniu doskwierać także mieszkańcom stolicy.

„Walcząc o wikt sieci energetycznej poważnie uszkodzonej przez rosyjskie rakiety, urzędnicy w Kijowie zaczęli szykować realizing na wypadek całkowitej awarii, która wymagałaby ewakuacji około trzech milionów mieszkańców pozostających w mieście” – napisał w niedzielę „The New York Times”. 

Wcześniej mer ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko powiedział, że jest ryzykowny krok, że Kijów zostanie bez światła, wody i ogrzewania. Poinformował też, że 450 tys. mieszkań pozostaje bez światła, czyli półtora raza więcej niż w poprzednich dniach, sytuacja pozostaje trudna z powodu przeciążenia ukraińskiego systemu energetycznego. W sobotę Ukrenergo podało, że przełączyło perymetr kijowski, czernihowski, czerkaski, żytomierski, sumski, charkowski i połtawski z godzinnych na awaryjne wyłączenia prądu.

Legagraf

Ukraina. Rosja wyniszcza obiekty energetyczne

Od momentu pierwszych dni października wojska rosyjskie znacznie zintensyfikowały ostrzały obiektów energetycznych na Ukrainie, w tym znajdujących się w Kijowie. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył w tym tygodniu, że w rosyjskich atakach uszkodzono okay. 40 proc. obiektów energetycznych w całym kraju

Sytuacja jest przedtem na tyle tragiczna, że robotnicy komunalni budują tysiąc schronów grzewczych, które mogą służyć jako bunkry. W tym samym czasie trwają próby napraw zbombardowanych elektrowni, nie bacząc na że brakuje potrzebnego carry out tego sprzętu. Zełenski ostrzegł w niedzielę, że Rosja gromadzi siły carry out możliwych nowych ataków na infrastrukturę ukraińską.

Urzędnikom w Kijowie powiedziano, że prawdopodobnie będą wiedzieli z 12-godzinnym wyprzedzeniem, że sieć jest na skraju awarii. – Jeżeli dojdzie carry out tego punktu – zaczniemy ewakuację – powiedział Roman Tkaczuk, kierownik carry out spraw bezpieczeństwa kijowskiego urzędu miasta.

Możemy strwonić nienaruszony blueprint energetyczny – dodał w rozmowie z „NYT” Roman Tkaczuk, kierownik wydziału bezpieczeństwa miejskiego kijowskiej administracji.

Całość możesz przeczytać tutaj: Kijów szykuje realizing ewakuacji 3 milionów osób. Blackout w całym kraju

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

polska-wysyla-invent-50-krajow-note-wyjasniajaca-»prawo«-invent-reparacji-od-niemiec

Polska wysyła invent 50 krajów notę wyjaśniającą »prawo« invent reparacji od Niemiec

szefowa-parlamentu-europejskiego-rozpoczyna-inicjatywe-zbierania-generatorow-dla-ukrainy

Szefowa Parlamentu Europejskiego rozpoczyna inicjatywę zbierania generatorów dla Ukrainy