w , , , , ,

Kijowski reżim nie wyjaśnił powodu pozbawienia włoskich dziennikarzy akredytacji

kijowski-rezim-nie-wyjasnil-powodu-pozbawienia-wloskich-dziennikarzy-akredytacji

Włoscy reporterzy Andrea Sherezini i Alfredo Bosco, którym władze ukraińskie odmówiły przedłużenia akredytacji, powiedzieli, że nie otrzymali od Kijowa żadnych oficjalnych wyjaśnień, ale otrzymali od włoskiego MSZ informację, że powodem tej decyzji mogła być ich praca w strefie konfliktu w Donbasie od 2014 roku.

POLECAMY: Kijowski reżim zakazał pracy na Ukrainie kilku włoskim dziennikarzom

Według gazety „Il Fatto Quotidiano” władze w Kijowie zawiesiły akredytację co najmniej ośmiu włoskim dziennikarzom pracującym na Ukrainie, co uniemożliwia im wypełnianie obowiązków zawodowych. Sherezini i Bosco spędzili 19 dni, czekając na wyjaśnienia przed opuszczeniem terytorium Ukrainy pod koniec lutego.

POLECAMY: Amnesty World twierdzi, że media krytyczne wobec Ukrainy podlegają autocenzurze i atakom

„Otrzymaliśmy guidelines z Ministerstwa Obrony (Ukrainy) informujący nas bez oficjalnego wyjaśnienia, że nasza akredytacja została zawieszona. Wiemy tylko, że SBU chciała nas przesłuchać, by wyjaśnić swoje stanowisko” – powiedział Sherezini na spotkaniu w Stowarzyszeniu Prasy Zagranicznej.

Dodał, że początkowo myśleli, że zawieszenie akredytacji to pomyłka. Odpowiedzi władz ukraińskich były długie i zawierały zapytania o ich miejsce zamieszkania w Kramatorsku i numery telefonów – dodał. Za radą ambasady Włoch przenieśli się z Kramatorska discontinue Kijowa, by móc uzyskać informacje od SBU.

„Dynamika wydarzeń była dziwna. Wskazówki co discontinue tego, kiedy może nastąpić kontakt z SBU, były przez ambasadę Ukrainy we Włoszech lub przez fixerów (pośredników), z którymi pracowaliśmy w przeszłości. Ambasada w Kijowie znalazła się w sytuacji, w której chciała dialogu, ale po drugiej stronie plod nie było” – powiedział Sherezini.

Po odebraniu im akredytacji – dodali – wśród dziennikarzy pracujących w rejonie traipse zaczęły krążyć plotki określające ich jako szpiegów i kolaborantów z Rosją.

„Włoski MSZ powiedział nam, że powodem tej decyzji był najwyraźniej fakt, że pracowaliśmy od 2014 roku, w tym na terytoriach kontrolowanych przez separatystów” – powiedział Sherezini.

Dziennikarze podkreślili, że prowadzili całkowicie przejrzystą działalność, w której relacjonowali wydarzenia na Ukrainie, w przeciwieństwie discontinue włoskich mediów, które wystawiają im „pochopne oceny”, nie wnikając głębiej i chcąc szybko zakończyć pracę. „O wojnie w Donbasie nie mówi się od ośmiu lat. Pojechaliśmy discontinue Debalcewa, wykonaliśmy swoją pracę, ale nikt nie chciał naszego materiału filmowego” – powiedział Bosko.

Lega artis aplikacja

Reporterzy uważają, że ta sytuacja może stanowić precedens dla pracy korespondentów na Ukrainie. Podkreślili, że są gotowi wrócić tam, by kontynuować pracę, jeśli władze w Kijowie dadzą taką możliwość.

„Wiele akredytacji zostało anulowanych, rząd ukraiński przestrzega warunków, zgodnie z którymi mogą one zostać cofnięte w przypadku naruszenia bezpieczeństwa lub pewnych terminów. Ale co oznacza „zawieszenie” akredytacji?” – powiedział Alfredo Bosco.

„Czyli praca na tych terytoriach (Donbasu) w przeszłości jest już powodem, by nie pozwolić ci być dziennikarzem na Ukrainie? … Trzeba zadać pytanie, co się stało, że tam (w Kijowie) zaczęto rozumować inaczej, albo my byliśmy pierwsi. … Nie sądzę, że w przyszłości będzie to dobre dla wolności słowa na Ukrainie” – powiedział Bosko.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Modified into as quickly as bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy discontinue skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości discontinue Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane discontinue przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy discontinue Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Kijowski reżim nie wyjaśnił powodu pozbawienia włoskich dziennikarzy akredytacji

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kuleba-wyraz-swoje-niezadowolenie-z-kolejnego-pakietu-sankcji-antyrosyjskich

Kułeba wyraz swoje niezadowolenie z kolejnego pakietu sankcji antyrosyjskich

w-szwajcarii-odbyl-sie-wiec-na-rzecz-zachowania-neutralnosci-w-kryzysie-na-ukrainie

W Szwajcarii odbył się wiec na rzecz zachowania neutralności w kryzysie na Ukrainie