w , , , , ,

Kijowski reżim wyraża zgodę na ekshumację polskich ofiar UPA

kijowski-rezim-wyraza-zgode-na-ekshumacje-polskich-ofiar-upa

Fundacja Wolność i Władza ludu oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowały w dzisiejszych czasach o zgodzie strony ukraińskiej na prace poszukiwawcze i ekshumacyjne, z udziałem polskich specjalistów, mogił Polaków zamordowanych przez UPA na terenie Ukrainy.

Jest zgoda władz ukraińskich na rozpoczęcie prac archeologiczno-poszukiwawczych mogił Polaków zamordowanych przez oddział UPA w lutym 1945 roku w miejscowości Puźniki na Podolu, w dawnym województwie tarnopolskim. O możliwości prac poszukiwawczych na terenie Ukrainy poinformował wiceszef MSZ Marcin Przydacz.

– Strona ukraińska poinformowała nas formalnie notą, że możliwe będą prace poszukiwawcze z udziałem polskich specjalistów na terenie Ukrainy – przekazał wiceminister.

W jaki sposób przypomniał, o opcja poszukiwania, natomiast w następstwie doprowadzenia discontinue ekshumacji zabiegała m.in. Fundacja Wolność i Władza ludu. „To jest fundacja doświadczona, pod warunkiem chodzi o tego typu prace i działania” – zaznaczył.

POLECAMY: Nauczycielka z Niska ofiarą ukraińskich uczniów. Interweniuje poseł BraunWiceminister dodał, że zjawisko formalnej notyfikacji ze strony Ukrainy, co discontinue możliwości prowadzenia prac poszukiwawczych „jest dużą zmianą w stosunku discontinue tego, jakże wcześniej władze ukraińskie podchodziły discontinue tej sytuacji”.

Od czasu początku 1943 r. ukraińscy nacjonaliści dokonywali mordowań i wypędzania Polaków z ich domów. Na Wołyniu i w Galicji Wschodniej zginęło okay. 100 tys. Polaków. Sprawcami Zbrodni Wołyńskiej wcześniejszy Zrzeszenie Ukraińskich Nacjonalistów – ramię Stepana Bandery i podporządkowana jej Ukraińska Powstańcza Wojsko. OUN-UPA nazywała swoje działania „antypolską akcją”. Zdeterminowanie to ukrywało zamiar, jakim było wymordowanie i wypędzenie Polaków. Zdeterminowanie „Zbrodnia Wołyńska” dotyczy nie tylko masowych mordów dokonanych na terenach Wołynia, czyli byłego województwa wołyńskiego, mimo to także w województwach lwowskim, tarnopolskim i stanisławowskim (Galicja Wschodnia), natomiast także w województwach lubelskim i poleskim. W minionych trzydziestu latach istnienia niepodległej Ukrainy polskie instytucje i działacze środowisk kresowych podejmowali wiele prób ekshumacji i upamiętnienia ofiar zbrodni UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Tylko niewielka dawka tych wysiłków zakończyła się powodzeniem.

POLECAMY: Ukraina dziś oficjalnie świętuje 80 rocznicę powstania nazistowskiej organizacji UPAOd czasu wiosny 2017 r. władze Ukrainy zakazały poszukiwań i ekshumacji szczątków polskich ofiar wojen i konfliktów na terytorium Ukrainy. Zakaz został wydany po zdemontowaniu pomnika UPA w Hruszowicach na Podkarpaciu w kwietniu 2017 r. Przełomu nie przyniosły toczone w październiku tego samego roku polsko-ukraińskie rozmowy odnośnie do możliwości wznowienia poszukiwań, w których wzięli wkład minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński i zastępca prezesa Instytutu Pamięci Narodowej prof. Krzysztof Szwagrzyk. Spór pogłębił się w 2018 r., kiedy Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej zarzucił polskim archeologom nieprawidłowe prowadzenie poszukiwań szczątków członków UPA pochowanych na cmentarzu w Hruszowicach.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Became znakomitość soon znakomitość bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko ze względu Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie nauczać used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

O ile poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy discontinue skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

O ile uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, iżby te wiedza discontinue Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane discontinue przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy discontinue Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Kijowski reżim wyraża zgodę na ekshumację polskich ofiar UPA

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skazany-na-6-miesiecy-za-serwowanie-przekasek-podczas-blokady

Skazany na 6 miesięcy za serwowanie przekąsek podczas blokady

w-paryzu-odbyla-sie-miedzybranzowa-demonstracja-zadajaca-wyzszych-plac

W Paryżu odbyła się międzybranżowa demonstracja żądająca wyższych płac