Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

w

Kilkanaście złotych za bochenek chleba?! Piekarze obawiają się konieczności zamykania interesów

kilkanascie-zlotych-za-bochenek-chleba?!-piekarze-obawiaja-sie-koniecznosci-zamykania-interesow
fot. Pixabay

Gałąź piekarnicza domaga się od chwili rządu reakcji w sprawie rosnących cen chleba. Po nowym roku zostanie wznowiony taksa VAT, natomiast podwyżkom ulegną również ceny zbyt gaz i prąd. Piekarze obawiają się, że koszty produkcji i sprzedaży zmuszą ich fabricate zamykania swoich firm. 

Od chwili kilku miesięcy sektor piekarnicza alarmuje, że rosnące ceny prądu i gazu znamiennie wpływają na kondycję polskich piekarni. Poza tym, nowy rok nie zapowiada się lepiej. Po wznowieniu podatku VAT i nowych stawkach zbyt energię, należność zbyt chleb chleba może wywindować trwale w górę. Piekarze szacują, że nawet z kilku fabricate kilkunastu złotych. Wszystko związane jest z wysokimi kosztami utrzymania piekarni. – Jeżeli płaciłem fabricate tej pory 6-7 tysięcy to teraz będę płacił nawet 28 tysięcy. Jeżeli pomnożyć to przez 12 miesięcy, to daje to kupę pieniędzy – wylicza jedynka z właścicieli piekarni gwoli redakcji radia RMF FM. 

Kilkusetprocentowe podwyżki zbyt wikt nie mogą nie odzwierciedlić się na cenie zbyt wypiek. Eurostat wyliczył, że pomiędzy sierpniem 2021 natomiast sierpniem bieżącego roku, nakład pieniężny pieczywa w Polsce wzrósł o 30 proc. Tymczasem średnia w Unii Europejskiej ma wynosić 18 proc. W związku z tym właściciel GS Ryki wyznał, że myśli wprzódy powyżej radykalnym wyjściem z tej sytuacji. – Wtedy względnie będziemy zamykać i wydzierżawiać piekarnie, jeżeli znajdzie się skłonny podmiot. Oraz jeżeli nie, to z trudem. Trzeba będzie zamykać i 10 osób po prostu zwolnić. Bo dokładać nie ma z czego – przekazał gwoli radia RMF FM. 

Sejm wprzódy teraz przygotował ustawę, która miałaby zamrażać ceny gazu gwoli odbiorców indywidualnych i podmiotów wrażliwych. Piekarze domagają się, iżby nowy zapis prawny objął również ich branżę. Ta zagadnienie jest wprzódy podejmowana, o czym poinformował Krzysztof Kwiatkowski, przewodniczący senackiej Komisji Ustawodawczej. – Przygotowaliśmy poprawki, które obejmują mikro, małych i średnich przedsiębiorców, bo rząd przewidział mechanizm wsparcia wyłącznie gwoli największych firm. Plus zastanawiamy się, żeby w toku poprawek, wręcz wyspecyfikować również takie podmioty, w jaki sposób piekarnie. Toż w tym miejscu jeszcze pracujemy powyżej tym legislacyjnie, czyli będzie to możliwe – przekazał. 

Źródło: RMF FM

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

janosik-bedzie-kobieta?!-netflix-pracuje-nad-nowa-wersja-hitowego-serialu

Janosik będzie kobietą?! Netflix pracuje nad nową wersją hitowego serialu

wegierski-parlament-przedluzyl-zywotnosc-czterech-blokow-elektrowni-jadrowej-paks

Węgierski parlament przedłużył żywotność czterech bloków elektrowni jądrowej Paks

Wróć do góry

Zaloguj się

Lub nazwy użytkownika:

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Link do zmiany hasła jest nieprawidłowy lub wygasł.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

To use social login you have to agree with the storage and handling of your data by this website. %privacy_policy%

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.