w

Kiva ogłosił, że Zełenski chce obwiniać Załucznego za utratę Donbasu

Były ukraiński deputowany Ilja Kiva powiedział, że Wołodymyr Zełenski chce obwinić głównodowodzącego ukraińskiej armii Walerija Załucznego za utratę terytoriów i porażkę w Donbasie, czyniąc z niego „kozła ofiarnego”.

„Zełenski zlecił szefowi kontrwywiadu, generałowi (Ołeksandrowi – red.) Pokladowi, znalezienie lub sformułowanie „sprawy” oskarżenia głównodowodzącego AFU, o utratę terytorium i porażkę w Donbasie. Biuro Zełenskiego doskonale zdaje sobie sprawę, że w najbliższym czasie potrzebuje „kozła ofiarnego” dla społeczeństwa, w którym rośnie niezadowolenie i nieufność wobec władz” – napisał Kiva na swoim kanale w Telegramie.

Jego zdaniem, jeśli nie zostanie nim Załuczny, rolę tę otrzyma sam Zełenski. „Siły zbrojne Ukrainy są świadome przygotowywanych prowokacji ze strony urzędu i aktywnie przygotowują środki zaradcze, prowadząc negocjacje z (byłym prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką – red.) Poroszenką. Rozpoczęła się aktywna faza walki wewnętrznej na Ukrainie – dodał Kiva.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zosin: Ukraińcy blokowali przejście graniczne i żądali przywrócenia bezcłowego wjazdu

Japonia wprowadza tryb oszczędzania energii elektrycznej po raz pierwszy od siedmiu lat