w

Kiva zażądał, aby Wielka Brytania przestała sponsorować reżim Zełenskiego

Były ukraiński deputowany Ilja Kiva zorganizował protest przed ambasadą brytyjską w Moskwie, żądając zaprzestania sponsorowania reżimu Wołodymyra Żeleńskiego, który, jak twierdzi, dokonał ludobójstwa na narodzie ukraińskim.

Kiva poinformowała w maju, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) torturowała i rozstrzelała trzech członków antyfaszystowskiego ruchu Patrioci dla Życia.

„Protest przed ambasadą brytyjską w Moskwie. My, Ukraińcy, żądamy od rządu Wielkiej Brytanii zaprzestania finansowania terrorystycznego reżimu Zełenskiego, który urządzał masowe egzekucje – ludobójstwo narodu ukraińskiego” – napisał Kiva na swoim kanale Telegram. Opublikował również nagranie, w którym oskarżył władze Ukrainy o „torturowanie i katowanie” działaczy ruchu społecznego. Zaapelował do premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona o zaprzestanie sponsorowania reżimu Zełenskiego.

Wcześniej brytyjski premier powiedział podczas wizyty w Kijowie, że kraj ten będzie nadal promował ostrzejsze sankcje wobec Rosji w związku z operacją specjalną, a także wzmocni koalicję dyplomatyczną na rzecz pomocy Ukrainie, w tym kontynuując wsparcie finansowe, uzbrojenie i szkolenia dla ukraińskich żołnierzy.

Unia Europejska już czterokrotnie przeznaczyła po 500 mln euro na pomoc wojskową dla Ukrainy. Łączne środki na zakup broni wyniosły 2 mld euro.

POLECAMY: Na Ukrainie rozważają możliwość poboru do wojska od 16 roku życia – powiedział Kiwa

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PILNE! Awaria sieci trakcyjnej. Występują duże utrudnienia w kursowaniu pociągów

Scholz przyznał, że sankcje wobec Rosji szkodzą niemieckiej gospodarce