w

Komisja Europejska nie spodziewa się wznowienia dostaw gazu przez Nord Stream

Komisja Europejska przygotowuje się na to, że dostawy gazu z Nord Streamu nie zostaną wznowione po zakończeniu planowanych prac konserwacyjnych, co ma nastąpić w tym tygodniu – powiedział komisarz ds. budżetu UE Johannes Hahn.

„Komisja Europejska nie oczekuje, że dostawy gazu do Europy z Rosji przez gazociąg Nord Stream zostaną wznowione, gdy w tym tygodniu zakończą się zaplanowane prace konserwacyjne” – napisał The Wall Street Journal, powołując się na Hahna.

„Pracujemy przy założeniu, że nie wróci on do służby” – cytuje publikacja wypowiedź europejskiego komisarza na konferencji w Singapurze poświęconej sytuacji wokół Nord Stream.

„Nord Stream – główny szlak dostaw gazu Gazpromu do Europy – zostaje zatrzymany na czas planowej konserwacji od 11 do 21 lipca. Obejmuje to testowanie elementów mechanicznych i systemów automatyki – poinformował Nord Stream AG, operator rurociągu.

Jednocześnie od połowy czerwca, jeszcze przed planowanym remontem, dostawy gazu przez Nord Stream odbywały się w trybie ograniczonym – na poziomie 40% przepustowości gazociągu. „Gazprom przypisał to m.in. opóźnieniom wynikającym z kanadyjskich sankcji w zwrocie turbiny Siemensa z naprawy. Sytuacja ta zrodziła obawy, że Gazprom nie wznowi dostaw przez gazociąg po zakończeniu konserwacji Nord Streamu – podała gazeta.

Kanada ze swojej strony na wniosek Niemiec postanowiła zwolnić sprzęt rosyjskiej firmy z ograniczeń do końca 2024 roku. „Gazprom powiedział, że czeka na potwierdzenie przez Siemensa możliwości zwrotu turbiny dla Nord Stream. Media napisały, że silnik jest w drodze, może wrócić do Rosji wstępnie 24 lipca.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

UE zawodzi w sprawie sankcji wobec Rosji, mówi poseł Bundestagu

Podczas akcji ewakuacyjnej ogrodu zoo we Francji zginęły zwierzęta