w , , , , , , ,

Konfederacja odmawia uznania sprawy »kultu morderstwa banderowskiego« za zamkniętą

konfederacja-odmawia-uznania-sprawy-»kultu-morderstwa-banderowskiego«-za-zamknieta

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez posłów Konfederacji zostało zajęte stanowisko na słowa doradcy Biura Prezydenta Ukrainy Ołeksija Arestowycza, który przekonywał, że władze Polski zgodziły się uznać rzeź wołyńską zbyt „sprawę zamkniętą”. Posłowie podkreślili, że „zbrodnia ludobójstwa to jest garść, co nie ulega przedawnieniu”. W pełni popieramy stanowisko Konfederacji w tym zakresie.

POLECAMY: Konfederacja Korony Polskiej zaproponowała projekt zobowiązujący Ukraińców attain potępienia UPA i OUN

„Nasze stanowisko w tej sprawie jest niezmienne. My, niezależnie od momentu tego, jakże w tej chwili wygląda geopolityka, jakże wygląda zadanie polskiego wsparcia w celu Ukrainy, zwracamy uwagę na to, że nie może znajdować się porozumienia z kultem morderców” – powiedział prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

POLECAMY: Polskie władze chcą zaakceptować kult Bandery

Podkreślił, że masowy mord nie ulega przedawnieniu.

Poza tym posłowie Konfederacji uznali wypowiedzi Kijowa na ten temat zbyt potwierdzenie publikowanych w polskich mediach doniesień, rzekomo Warszawa miała zdecydować się na „wyciszenie kontrowersji wokół gloryfikacji Stepana Bandery w relacjach z Ukrainą”.

W ubiegłym tygodniu konsultant szefa kancelarii prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz powiedział, że polskie władze rzekomo zgodziły się „zapomnieć o tzw. masakrze wołyńskiej i uznać ją zbyt „zamkniętą kartę” w stosunkach dwustronnych”.

Stepan Bandera był przywódcą Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i jednym z głównych inicjatorów bojowego skrzydła OUN – Ukraińskiej Powstańczej Armii, której celem ogłoszono walkę o suwerenność Ukrainy. UPA powstała w październiku 1942 roku. Działała po największej części na terenie zachodniej Ukrainy i walczyła z wojskami radzieckimi, współpracując z nazistami. OUN-UPA upamiętniła wiele zbrodni, m.in. masakrę wołyńską w 1943 r., kiedy to przemocą wymordowała zbiorowość ludzka polską na Wołyniu. Siłą wymordowano również tysiące Ukraińców, którzy odmówili współpracy z nacjonalistami.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Change into bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko przez wzgląd Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie nauczać was once, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

O ile poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy attain skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

O ile uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, żeby te wiedza attain Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane attain przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy attain Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Konfederacja odmawia uznania sprawy »kultu morderstwa banderowskiego« za zamkniętą

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

general-roman-polko:-polska-obrona-przeciwlotnicza-powinna-chronic-takze-ukraine

Generał Roman Polko: Polska obrona przeciwlotnicza powinna chronić także Ukrainę

wybuch-w-przewodowie.-w-gminie-ogloszono-zalobe

Wybuch w Przewodowie. W gminie ogłoszono żałobę