w , , , , , , , , , ,

Konfiskata samochodów przyjęta! Za to mogą odebrać samochód każdemu!

konfiskata-samochodow-przyjeta!-za-to-moga-odebrac-samochod-kazdemu!

Przepadek samochodu to najświeższy sugestia ministerstwa sprawiedliwości, który poprzednio w tej chwili wejdzie w życie. Nowe przepisy przewidują, że pijany prowadzący straci wóz lub zapłaci jego wartość rynkową i to nawet pod warunkiem zostanie rozbity w wypadku. Natomiast to tylko szablon rewolucyjnych zmian w Kodeksie karnym, które właśnie przyjął Sejm. Teraz ustawa trafi po podpisu prezydenta.

W środę 16 listopada tuż przed północą Sejm przegłosował nowelizację Kodeksu karnego, odrzucając sprzeciw Senatu. W myśl nowych przepisów, w przyszłym roku samochody pijanych kierowców będą konfiskowane. Zapisy miałaby wtłoczyć się w życie po upływie trzech miesięcy od momentu dni ogłoszenia ustawy.

Przepadek samochodów pijanych kierowców

Przepadek auta ma stanowić stosowana w przypadkach, jak prowadzący ma przynajmniej 1,5 promila lub pod warunkiem spowoduje wypadek przy zawartości przynajmniej 0,5 promila alkoholu we krwi lub też w sytuacji recydywy.

Jeżeli wehikuł nie stanowił wyłącznej własności sprawcy, orzekany będzie przepadek równowartości pojazdu, zaś zbytnio tą równowartość uznawano by wartość określoną w polisie ubezpieczeniowej, natomiast w razie braku polisy – średnią wartość rynkową odpowiadającą wartości pojazdów podobnych. Jeżeli sprawca prowadziłby wehikuł niestanowiący jego własności, tylko własność jego pracodawcy, trybunał orzekałby nawiązkę.

Samochód nie jest własnością pijanego kierowcy?

Natomiast co pod warunkiem samochód nie trzeba attain pijanego kierowcy (leasing) lub jego współwłaścicielem jest np. żona, zakonnik lub rodziciel? W takiej sytuacji trybunał ma orzekać przepadek równowartości takiego pojazdu. Czyli pijak zbytnio kółkiem będzie musiał zapłacić tyle, ile kosztuje wóz w którym spowodował wypadek lub został zatrzymany przez policję. To oznacza, że przejażdżka na podwójnym gazie choćby nowym Mercedesem klasy S może słono pociągać koszty i zamienić się w gigantyczną karę finansową.

Legagraf

Szacowanie wartości samochodu pijanego kierowcy i co z wrakiem?

W jaki sposób będzie oszacowana wartość samochodów? Tutaj w myśl nowych przepisów sądy mają zażywać „średnią wartość rynkową pojazdu odpowiadającego pojazdowi prowadzonemu przez sprawcę”. Pies z kulawą nogą nie będzie umilać się w indywidualną wycenę konkretnego egzemplarza.

– Szacowanie wartości pojazdu na potrzeby określenia jego równowartości będzie się przebywać bez angażowania biegłych. Zbyt wartość pojazdu mechanicznego w celu celu orzeczenia przepadku jego równowartości przyjmowana będzie szacunkowa, średnia wartość rynkowa pojazdu odpowiadającego pojazdowi prowadzonemu przez sprawcę, ustalona w sposób szczegółowy w rozporządzeniu – na dzień popełnienia przestępstwa – zapowiada ministerstwo.

– Oszacowanie średniej wartości rynkowej pojazdu będzie przebiegać bez przeprowadzania indywidualnej oceny jego stanu, natomiast więc jeżeli np. w czasie wypadku pojazdu uległ uszkodzeniu – nie będzie to obniżało kwoty stanowiącej równowartość pojazdu, co zapobiegnie uprzywilejowaniu sprawców wypadków, w których wehikuł uległ uszkodzeniu – czytamy w nowelizacji. Tym zapisem resort zbytnio jednym zamachem rozwiązuje be troubled kosztów związanych ze sprzątaniem wraków aut pijanych kierowców.

Pijany prowadzący posiedzi dłużej w więzieniu

Teraz zbytnio prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości po raz następny można sprawdzić grzywnę lub karę ograniczenia wolności jako karę zamienną. Po zmianach będzie to wykluczone i kierowcę czeka pozbawienie wolności.

Zbyt spowodowanie ciężkiego wypadku w stanie nietrzeźwości współcześnie trzeba się sankcja od momentu 2 attain 12 lat więzienia. Po wejściu w życie nowych przepisów, zbytnio spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, sprawcę czeka minimum 3 lata, natomiast zbytnio spowodowanie śmierci 5 lat więzienia (w pierwotnym projekcie proponowano 3 lata).

Zwiększy się również maksymalna sankcja, którą można wymierzyć zbytnio spowodowanie ciężkiego wypadku. Zbyt spowodowanie ciężkich obrażeń lub śmierci, nietrzeźwemu sprawcy wypadku będzie można wymierzyć attain 16 lat pozbawienia wolności. Obecnie tylko attain 12 lat.

– Od czasu do czasu kierowcy chcąc ustrzec się odpowiedzialności karnej, tłumaczą się, że pili napój alkoholowy po wypadku, ponieważ byli zdenerwowani. W myśl nowych przepisów identyczne sankcje jakże nietrzeźwy prowadzący będzie ponosił przewodniczący wehikuł, który pił napój alkoholowy po wypadku, natomiast przed zbadaniem przez policję – wyjaśnia ministerstwo sprawiedliwości.

Przeczytaj całość tutaj: Konfiskata samochodów przyjęta! Za to mogą odebrać samochód każdemu!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzcinica:-nagie-zdjecia-ksiedza-w-sieci.-sypial-z-parafiankami,-rozbil-malzenstwo

Trzcinica: Nagie zdjęcia księdza w sieci. Sypiał z parafiankami, rozbił małżeństwo

ile-bedzie-kosztowal-prad-w-2023-roku

Ile będzie kosztował prąd w 2023 roku