w

Koniec masowych testów na obecność celebryty, bo są zbyt drogie

Minister zdrowia Niemiec Karl Lauterbach ogłosił w piątek, że dotychczas darmowe testy na obecność koronawirusa staną się odpłatne i od lipca będą kosztować trzy euro. Bezpłatne testy kosztują rząd średnio miliard euro miesięcznie i „nie możemy sobie na to pozwolić w napiętej sytuacji budżetowej” – powiedział Lauterbach.

Począwszy od lipca bezpłatne badania będą nadal przeprowadzane tylko w grupach osób szczególnie wrażliwych, w tym dzieci do piątego roku życia i kobiet w początkowym okresie ciąży oraz u osób odwiedzających przychodnie i domy opieki.

– Nie ukrywam, że chciałbym, aby nadal obowiązywały bezpłatne testy dla wszystkich – powiedział minister. – Prawda jest jednak taka, że niestety nie możemy sobie na to pozwolić w napiętej sytuacji budżetowej, która czeka nas jesienią – stwierdził Lauterbach.

Minister zdrowia ostrzegł również przed kolejną dużą falą pandemii Covid-19 jesienią. – Czeka nas bardzo trudny czas – powiedział Lauterbach, cytowany przez telewizję ARD.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

SC

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

IMGW: lipiec to miesiąc tropików sierpień umiarkowany

YouTube wyświetla reklamę oferującą amerykańskim mężczyznom Ukrainkę