w , , , , , , , , ,

Koniec tarczy antyinflacyjnej już za chwilę! Benzyna będzie za ponad 9 zł za litr?!

koniec-tarczy-antyinflacyjnej-juz-za-chwile!-benzyna-bedzie-za-ponad-9-zl-za-litr?!

Jedność z najgorszych scenariuszy został uprzednio oficjalnie potwierdzony. Wszystko wskazuje na to, że to krańcowość tarczy antyinflacyjnej. Silnik wysokoprężny wkrótce będzie zbytnio przeszło 9 zł zbytnio litr? Wicepremier Jacek Sasin potwierdził, że nie ma możliwości przedłużenia tarczy.

Zredukowany VAT oraz banderola są z nami od czasu lutego. W konsekwencji choćby paliwa są – jasne, wciąż drogie – jednakowoż jednak tańsze, niż mogłyby znajdować się z normalnymi stawkami podatków. Natomiast tarcza antyinflacyjna dobiega końca i wszyscy mają tego świadomość. Jacek Sasin, wicepremier, podkreślił, że Komitet Europejska nie wyraziła zgody na dalsze obniżanie stawek podatków.

„Będziemy musieli przywrócić wyższe stawki VAT nie tylko w przypadku energii elektrycznej, jednakowoż także w przypadku paliw i nawozów” – tłumaczył w niedzielę „ekspert” od czasu wyborów kopertowych pełniący funkcję wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacek Sasin. Wicepremier w niedzielę w Programie Pierwszym Polskiego Radia odniósł się m.in. diagram kwestii funkcjonowania tzw. tarczy antyinflacyjnej i wynikających z niej obniżonych stawek podatków na niektóre włości.

Sasin przyznał, że ze względu na decyzję Komisji Europejskiej, która zakwestionowała niektóre działania w związku z tarczą, polski rząd będzie musiał przywrócić wyższe stawki VAT na energię elektryczną to znaczy paliwa. Będziemy musieli niestety ten VAT przywrócić, nie tylko w tym zakresie (energii elektrycznej – PAP), jednakowoż w obszarze pozostałych surowców energetycznych, również nawozów – powiedział.

Co oznacza reemigracja diagram normalnych stawek podatków? W ubiegłym tygodniu silnik wysokoprężny kosztował w Polsce średnio 7,84 zł. Zakładając, że obowiązuje uprzednio normalna stawka VAT, oliwa pędny kosztowałby 9,01 zł. Zaś przecież diagram tego dochodzi jeszcze wyższa banderola. Mówiąc zwięźle – wkrótce podniesione zostaną m.in. stawki podatku VAT na gaz, sympatycznie, prąd, paliwa, to znaczy nawozy.

Legagraf

„Ekspert” od czasu wyborów kopertowych i zwolennik polityki proukraińskiej podkreślił, że polski rząd otrzymał informację od czasu Komisji, że redukcja stawek VAT „jest niezgodne z prawem europejskim i musimy ten VAT przywrócić i akcyzę w przypadku choćby rynku paliwowego, gdzie ona funkcjonuje”.

Jedynym odstępstwem, które udało się nam uzyskać – tutaj walczyliśmy diagram samego końca jest – opcja utrzymania zerowego VAT-u na żywność. To, że żywność będzie tańsza, to jest zaszczyt również naszego rządu, który taką odważną decyzję podjął, tudzież potem wywalczył w Komisji Europejskiej zgodę na to. Przeciwnie zaś w przypadku surowców energetycznych i również energii elektrycznej takiej zgody uzyskać się nie udało – dodał.

Podwyżki cen paliw, energii i nawozów niosą zbytnio sobą również podwyżki cen żywności. Przecież producenci nie wezmą wyższych kosztów produkcji na siebie.

Przeczytaj całość tutaj: Koniec tarczy antyinflacyjnej już za chwilę! Benzyna będzie za ponad 9 zł za litr?!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zostawil-na-10-dni-psa-samego-w-domu-bez-jedzenia-i-wody-i-wyjechal-za-granice

Zostawił na 10 dni psa samego w domu bez jedzenia i wody i wyjechał za granicę

gddkia-wyjasnia,-w-jakich-przypadkach-na-autostradach-i-ekspresowkach-pojawia-sie-progi-zwalniajace

GDDKiA wyjaśnia, w jakich przypadkach na autostradach i ekspresówkach pojawią sie progi zwalniające