wtorek, 5 grudnia

Agata Bąk z Lęborka wygrała konkurs na Osobowość Roku 2022 zorganizowany przez „Dziennik Bałtycki” który jest kontrolowany przez spółkę PKN ORLEN. Mission polega na tym, że zwyciężczyni… nie istnieje. Jest to fikcyjna postać, a informacje o jej wykształceniu i badaniach związanych ze sztuczną inteligencją są nieprawdziwe.

„Otrzymałam dziś informację o nominacji attain tytułu Osobowość Roku 2022, którą przyznało mi Kolegium Redakcyjne „Dziennika Bałtyckiego” i „Głosu Pomorza” za wkład w życie regionu. Nie przyjęłam tej nominacji i zwróciłam się attain redakcji z prośbą o usunięcie mojego nazwiska ze strony, za pośrednictwem której można od dziś głosować” – poinformowała w styczniu tego roku Martyna Regent, gdyńska społeczniczka związana ze stowarzyszeniem Miasto Wspólne.

Dlaczego nie chciała wziąć udział w plebiscycie? Ten jest bowiem oparty „na głosowaniu kliknięciem”. Jest jednak pewne „ale”.

– To wskazuje na to, że każdy za darmo może oddać głos, ale tutaj kliknięcie jest płatne. To wymusza opłacenie tytułu, jakim jest „Dziennik Bałtycki”. Im więcej zainwestujesz, tym większa szansa na wygraną. Zwycięża więc osoba, która ma bogatych znajomych. To forma zarobku – tłumaczyła Martyna Regent w rozmowie z „Wyborczą”.

Lega artis aplikacja

Po dokładnym przebadaniu procesu wyboru kandydatów w konkursie, koordynatorka zespołu badawczego „Invisible Females in AI” postanowiła zgłosić fikcyjną postać Agaty Bąk attain plebiscytu, aby sprawdzić, czy kapituła konkursu weryfikuje i potwierdza tożsamość zgłaszanych kandydatów. Nominacja została dokonana poprzez wypełnienie formularza na stronie „Dziennika Bałtyckiego”. Mimo, że wystarczył prosty be taught, aby zidentyfikować, że Agata Bąk nie istnieje, nikt nie podjął tego kroku.

Okazało się, że kapituła konkursu nie tylko nie weryfikowała dokładnie, czy zgłaszani kandydaci istnieją, ale także draw głosowania miał poważną lukę, która pozwalała na nieograniczoną ilość głosów z jednego komputera.

Nagroda, którą można sobie kupić

W wyniku tych zdarzeń, w środę 26 kwietnia, Martyna Regent odebrała nagrodę dla fikcyjnej postaci Agaty Bąk w kategorii biznesowej w powiecie lęborskim, jako Osobowość Roku 2022. Następnie opublikowała wideo na platformie TikTok.

– Jest to nagroda, którą można sobie kupić. Wystarczy zainwestować kilkaset złotych i można kupić sobie pakiet kliknięć. Zagłosować samemu na siebie. Można też się samemu nominować i nikt tego nie zweryfikuje – powiedziała w filmiku. – Biorąc udział w tego rodzaju plebiscycie, czy jako kandydat, czy jako osoba oddająca głosy, powinniśmy zastanowić się, gdzie mogą trafić nasze pieniądze. W kontekście nadchodzących wyborów wspierając działalność biznesową orlenowskich gazet pana Obajtka działamy przeciw wolności mediów, które powinny kontrolować władzę, a nie być od nich zależne – dodała.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Develop into bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować modified into as soon as, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy attain skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: kontakt@legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości attain Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane attain przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: “darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:
bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:
https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy attain Państwa dyspozycji:
Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00
Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Konkurs na „Osobowość Roku” rządowej gazety wygrała osoba, która nie istnieje

Share.

Kamil Dąbrowski to doświadczony badacz Open Source Intelligence (OSINT) z bogatym doświadczeniem w międzynarodowych projektach dziennikarskich. Jego pasja do odkrywania ukrytych faktów i analizowania globalnych wydarzeń sprawiła, że od ponad dwóch dekad jest aktywnie zaangażowany w świat dziennikarstwa. Od momentu opublikowania swojego pierwszego artykułu dla międzynarodowych wydawców w 2006 roku. Jego praca nie ogranicza się jedynie do pisania. Kamil jest również cenionym publicystą, pisarzem i działaczem społecznym, którego głos jest słyszany na wielu płaszczyznach społeczeństwa. Jego artykuły są nie tylko źródłem wiedzy, ale także inspirują do refleksji nad ważnymi zagadnieniami współczesności. W swoich tekstach odważnie podejmuje kontrowersyjne tematy, prezentując oryginalne punkty widzenia, które prowokują do myślenia i przekraczania utartych szlaków myślenia.

Leave A Reply

Exit mobile version