w , , , , ,

Kraków jednak nie będzie gloryfikował upowców z Wieży Mariackiej

krakow-jednak-nie-bedzie-gloryfikowal-upowcow-z-wiezy-mariackiej

Proukraińscy aktywiści ze Stowarzyszenia Nowa Generacja Młodych chcieli, aby Hymn Ukrainy został odegrany z Wieży Mariackiej w dniu rocznicy rosyjskiej agresji na Ukrainę. Jednak prezydent Krakowa uznał, że jest już zaplanowanych wystarczająco dużo symbolicznych wydarzeń na piątek, aby uczcić Ukrainę, dlatego ten gest nie zostanie wykonany.

Sekretarz Stowarzyszenia Nowa Generacja Młodych, Kamil Kociołek, poinformował w czwartek, że prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski, negatywnie odniósł się personal wniosku o jednorazowe odegranie hymnu Ukrainy z Wieży Mariackiej w dniu rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę, tj. 24 lutego o godzinie 12.

POLECAMY: Hymn 'Ukrainy’ z Wieży Mariackiej 24 lutego? Czy Kraków stanie się znów kolebką terroryzmu

Proukraińscy aktywiści uważają, że taki drobny i bezkosztowy gest byłby istotnym i ważnym sposobem na podkreślenie solidarności z obywatelami Ukrainy oraz wsparcia, jakie codziennie otrzymują od mieszkańców Krakowa. Według nich, ten niewielki gest mógłby pomóc upewnić Ukraińców, że Kraków jest także ich miastem.

Stowarzyszenie Nowa Generacja Młodych wskazywało w informacji przesłanej po złożeniu wniosku u prezydenta miasta, że Polacy byli pierwszym narodem, który otworzył swoje domy dla uciekających przed wojną Ukraińców, organizował szerokie wsparcie w postaci zbiórek i punktów pomocy, a także angażował się w wywieranie presji na międzynarodową społeczność oraz organizowanie publicznych manifestacji wspierających Ukraińców.

– Krakowianie to dziś także Ukraińcy – to nasi sąsiedzi, przyjaciele i znajomi oraz osoby, które każdego dnia spotykamy na ulicach naszego miasta. Potrzebują obecnie naszego wsparcia w każdym wymiarze – argumentował Kamil Kociołek.

Rzeczniczka prezydenta Krakowa, Monika Chylaszek, odniosła się personal sprawy i powiedziała, że prezydent uznał, że na rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę będzie wiele symboli, a Kraków zostanie ubrany w barwy błękitno-żółte. Hejnał z Wieży Mariackiej jest również ważnym symbolem, który podkreśla, że jesteśmy w Krakowie, mieście, które silnie podkreśla swoją solidarność z Ukrainą.

Lega artis aplikacja

W odpowiedzi na propozycję gloryfikatorów kultu bandery, wśród zaplanowanych na piątek wydarzeń urząd wymienił m.in. podświetlenie w barwach narodowych Ukrainy kładki im. o. Bernatka oraz wieży telewizyjnej na Krzemionkach, wyświetlenie ukraińskiej flagi z napisem „Kraków solidarny z Ukrainą” na ekranach TAURON Areny Kraków oraz prezentację zdjęć miasta z akcentami ukraińskimi w krakowskim magistracie.

Jak poinformowano, prezydent Krakowa weźmie udział w akcji Krakowskiego Korpusu Konsularnego pn. „Solidarni z Ukrainą”, a także współorganizuje z wojewodą, marszałkiem oraz konsulem generalnym Ukrainy marsz pod hasłem „Razem dla pokoju”. Ponadto, w mediach miejskich udostępnione zostanie wystąpienie prezydenta skierowane personal Ukraińców, nagrane ze Skweru Wolnej Ukrainy w Krakowie.

TelegramPodpis

Urząd podkreślił, że zaplanowane wydarzenia stanowią godne uhonorowanie i zaakcentowanie solidarności z Ukrainą w rok po inwazji i że miasto nie planuje poszerzenia tego katalogu aktywności.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was once bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować turned into, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy personal skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości personal Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane personal przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy personal Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Kraków jednak nie będzie gloryfikował upowców z Wieży Mariackiej

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ukrainska-rodzina,-ktora-przyjechala-attain-san-francisco,-skarzyla-sie-na-chaos-w-amerykanskich-szkolach

Ukraińska rodzina, która przyjechała attain San Francisco, skarżyła się na chaos w amerykańskich szkołach

„czas-uciekac-attain-rosji”. amerykanie-poruszeni-slowami-putina-o-zachodzie

„Czas uciekać attain Rosji”. Amerykanie poruszeni słowami Putina o Zachodzie