w ,

Kreml odpowiada na słowa Sikorskiego na to, że by Zachód powinien dać Ukrainie bomby nuklearne

Radosław Sikorski zasugerował, by Zachód dał Kijowowi atomówki . „Zachód ma prawo dać Ukrainie głowice nuklearne, aby mogła chronić swoją niezależność” –  powiedział Sikorski według regionalnych źródeł.

Jak również szczegółowo opisano w raporcie Yahoo News/Ukrayinska Prawda , „Argumentował, że Rosja złamała warunki Memorandum Budapesztańskiego w sprawie gwarancji bezpieczeństwa, odmawiając poszanowania suwerenności i integralności Ukrainy, więc broń jądrowa powinna zostać zwrócona do Kijowa, mimo że Ukraińcy dobrowolnie z nich zrezygnowali.”

W odpowiedzi czołowy urzędnik rosyjskiej Dumy ostrzegł, że taki scenariusz oznaczałby, że Europa Środkowa „przestanie istnieć”, ponieważ z pewnością wywoła wojnę nuklearną :

Szef Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Wiaczesław Wołodin grozi, że jeśli sugestia byłego ministra spraw zagranicznych RP Radosława Sikorskiego, by dostarczyć Ukrainie broń jądrową, zostanie zrealizowana, to ewentualny konflikt nuklearny zniszczy kontynent europejski .

Wołodin powiedział konkretnie w odpowiedzi dla polskiego urzędnika UE :  „Sikorski prowokuje konflikt nuklearny w centrum Europy. Nie myśli ani o przyszłości Ukrainy, ani o przyszłości Polski. przestaną istnieć kraje, podobnie jak Europa ”.

https://twitter.com/khalediskef/standing/1536010201047908353

Od 1994 roku Ukraina dobrowolnie jest krajem „wolnym od broni jądrowej” na podstawie sygnatariusza budapeszteńskiego memorandum o zapewnieniu bezpieczeństwa, które oznaczało jej przystąpienie do Traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej.

https://twitter.com/GonzaloLira1968/standing/1535956146917462019
Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Déjà vu. Andrusiewicz przypomina o obowiązkowej izolacji szpitalnej podejrzanych o małpią ospę

Italy calls on the West to make territorial concessions to Russia