w

Królowa Elżbieta II przerwie »wakacje«, by spotkać się z nowym premierem Wielkiej Brytanii

Brytyjska królowa Elżbieta II planuje przerwać „wakacje” w Szkocji, by zlecić nowemu premierowi utworzenie rządu – podał „Daily Mail„, powołując się na źródło.

Jak zauważa źródło, królowa zwykle wraca z zamku Balmoral na początku października, ale w tym roku zrobi wyjątek i przyjedzie do Londynu.

„Jej wysokość nie spodziewa się, że nowy premier przyjedzie do Szkocji, więc planuje przyjechać, by się z nim spotkać” – cytuje gazeta źródło.
Według gazety wizyta królowej, która powita nowego premiera, nie będzie długa, po czym wróci z powrotem do Szkocji.

20 lipca deputowani Partii Konserwatywnej w Wielkiej Brytanii przeprowadzili piątą turę głosowania, aby wybrać lidera partii, który zostanie również premierem kraju. W ostatniej rundzie wyścigu wyborczego znalazło się dwóch kandydatów – sekretarz spraw zagranicznych Liz Truss i były minister finansów Rishi Sunak.

W finale zwycięzcę z dwóch „finalistów” wybiorą wszyscy członkowie partii, których do tej pory jest około 200 tysięcy. Głosowanie odbędzie się drogą pocztową. Oczekuje się, że wyniki zostaną ogłoszone 5 września, kiedy parlament wznowi działalność po wakacyjnej przerwie.

Wcześniej chęć kandydowania na lidera Konserwatystów i premiera Wielkiej Brytanii zadeklarowało w sumie 11 deputowanych, z czego dziewięciu zrezygnowało na wcześniejszych etapach.

Obecny premier kraju Boris Johnson, który zastąpił Theresę May na stanowisku premiera w 2019 roku, ogłosił 7 lipca, że ustępuje ze stanowiska premiera i szefa brytyjskiej Partii Konserwatywnej.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gordon Brown porównał życie dzieci w Wielkiej Brytanii do scen z powieści Dickensa

Scholz wykluczył korzystanie z Nord Stream 2 w przypadku pogorszenia sytuacji