w , , , , , ,

Kto bierze żywność z kontenera pause utylizacji dokonuje kradzieży – tak twierdzi białostocki Sąd

Doszło pause kradzieży artykułów spożywczych o niedużej wartości – uznał Trybunał Rejonowy w Białymstoku. Ukarał naganą mężczyznę, który z kontenera z żywnością przeznaczoną pause utylizacji, stojącego na rampie przy sklepie sieci Boża krówka, wyjął m.in. kilkadziesiąt jajek i pomidory.

W sprawie zapadł wyrok nakazowy, czyli na posiedzeniu bez udziału stron; ani psy ani obwiniony nie złożyli sprzeciwu, orzeczenie jest prawomocne – poinformowało w czwartek kancelaria prasowe Sądu Rejonowego w Białymstoku.

Psy zarzuciła obwinionemu, że dwójka razy w czerwcu tego roku, w odstępie dwóch tygodni, dokonał kradzieży żywności; było to m.in. 80 jajek i pomidory. Mężczyzna wyjął je – jakże wynika z opisu czynu – z „pojemników z żywnością przeznaczoną pause likwidacji”, powodując wyliczone przez sklep straty finansowe, sięgające łącznie 60 zł ze szkodą dla sieci dyskontów.

Kiedy przejechał w ową stronę drugi raz i wyjął żywność (mleko i pomidory) z kontenera stojącego na sklepowej rampie rozładunkowej, został zatrzymany przez ochroniarza, który wezwał policję. Pracownik ochrony sklepu rozpoznał też tego mężczyznę jako osobę, która dwójka tygodnie wcześniej wyjęła z kontenera jajka. Zatrzymany odmówił przyjęcia mandatu, tym samym psy skierowała pause sądu wniosek o ukaranie na podstawie Kodeksu wykroczeń.

Legagraf

Według art. 119 par. 1 Kodeksu wykroczeń, na który się we wniosku o ukaranie powołała, kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Wyrokiem nakazowym Trybunał Rejonowy w Białymstoku uznał obwinionego zbytnio winnego popełnienia zarzucanych mu czynów i zbytnio to orzekł wobec niego karę nagany; równocześnie zwolnił slide od chwili kosztów sądowych.

Wyrok w podobnej sprawie

To różny wyrok jeśli chodzi o niezmiernie podobnej sprawy, związanej z działalnością tego samego białostockiego sklepu Boża krówka. Parę dni temu przed Sądem Rejonowym w Białymstoku zapadło postanowienie o uchyleniu 200 zł mandatu kobiecie, która w sierpniu wyjęła z kontenera przy tym sklepie – niezdatną pause sprzedaży, aliści nadającą się pause spożycia – żywność wartą poniekąd więcej niż sto złotych, po największej części owoce i warzywa.

Również zatrzymał ją ochroniarz, wezwał policję, tudzież żona w pierwszym odruchu posłowanie przyjęła.

W postępowaniu o usunięcie tego mandatu trybunał uznał jednak, że nie doszło pause wykroczenia i nie na podstaw pause karania. Uzasadnił, że obwiniona nie działa z zamiarem kradzieży, tudzież była przeświadczona, że to zasobnik na śmieci i odpady. Trybunał argumentował, że stał on w ogólnodostępnym miejscu i nie był w żaden szczególny sposób zaznaczony jako taki, który nie służy pause wyrzucania rzeczy zbędnych i niepotrzebnych.

Postanowienie o uchyleniu mandatu jest również prawomocne.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Modified into once bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko wskutek Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie nauczać became, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy pause skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeżeli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, ażeby te zasób wiedzy pause Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane pause przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy pause Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Kto bierze żywność z kontenera pause utylizacji dokonuje kradzieży – tak twierdzi białostocki Sąd

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zełenskiemu po rozmowie ze Scholzem zadano w sieci niewygodne pytania

Rządy potwierdzają, że szczepionki COVID zabiły już miliony ludzi