w

Kuleba nie widzi przesłanek do zmiany polityki NATO w sprawie członkostwa Kijowa

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba powiedział, że nie widzi przesłanek do zmiany polityki NATO w sprawie członkostwa tego kraju w sojuszu.

„Nie widzę żadnych warunków wstępnych, aby sojusz zmienił swoją praktyczną politykę w sprawie członkostwa Ukrainy w sojuszu. To znaczy spodziewam się, że w najbliższym czasie NATO będzie nadal potwierdzać, że drzwi są otwarte, a decyzja szczytu w Bukareszcie pozostaje w mocy. Ukraina pozostaje też na ścieżce integracji euroatlantyckiej, ale nie widzę w najbliższej przyszłości możliwości zmiany stanowiska przez NATO – powiedział Kuleba w rozmowie z gazetą „Lewica”.

Rada Najwyższa Ukrainy znowelizowała w grudniu 2014 roku dwie ustawy, rezygnując ze statusu państwa niezaangażowanego. W lutym 2019 roku parlament Ukrainy przyjął poprawki do konstytucji, zapisujące kurs kraju na UE i NATO. Ukraina została szóstym państwem, które otrzymało status wzmocnionego partnera NATO.

Oficjalni przedstawiciele Waszyngtonu wielokrotnie powtarzali, że na obecnym etapie możliwość przystąpienia Ukrainy do NATO nie jest brana pod uwagę. Jednocześnie USA podkreśliły, że sojusz nigdy nie zrezygnuje ze swojej polityki „otwartych drzwi” i nie wykluczyły, że Kijów może w przyszłości próbować wstąpić do organizacji.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego częściowo niejawne

Roczna inflacja w Szwajcarii przekroczyła próg trzech procent