w

Kuleba wezwał Zachód do wyjaśnienia, dlaczego Ukrainy nie można przyjąć do NATO

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba wezwał Zachód do wyjaśnienia, dlaczego Ukraina nie może być przyjęta do NATO, podczas gdy Szwecja i Finlandia mogą.

„Przecież nie ma alternatywy dla pełnej integracji Ukrainy z Zachodem. A Zachód to przede wszystkim Sojusz Północnoatlantycki. To jest pytanie do nich. Mówiliście nam jedno, teraz dołączyły Szwecja i Finlandia. Ciekawe, jak teraz będziecie uzasadniać, dlaczego nie można wziąć Ukrainy – powiedział Kuleba w wywiadzie dla lewicowej gazety.

Finlandia i Szwecja 18 maja przekazały sekretarzowi generalnemu NATO wnioski o przyjęcie do sojuszu. Turcja początkowo zablokowała rozpoczęcie procesu składania wniosków. Turcja, Szwecja i Finlandia podpisały następnie memorandum w sprawie bezpieczeństwa, które rozwiewa wszystkie obawy Ankary. Turcja ze swej strony wycofała swój sprzeciw wobec przystąpienia Szwecji i Finlandii do NATO. Szwecja i Finlandia podpiszą protokół akcesyjny ze swoimi ministrami spraw zagranicznych 5 lipca – powiedział sekretarz generalny Jens Stoltenberg po szczycie NATO w Madrycie.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ALERT RCB I i II stopnia został wydany dla kilku województw

Chorwacja może zamknąć 240 stacji benzynowych z powodu zamrożenia cen paliw