w , , , , , , ,

»La Scala« odpowiedziała na apel Konsula Generalnego Ukrainy o odwołanie opery Musorgskiego

»la-scala«-odpowiedziala-na-apel-konsula-generalnego-ukrainy-o-odwolanie-opery-musorgskiego

Szef muzyczny mediolańskiego teatru La Scala Riccardo Chailly powiedział, że wycofanie opery Modesta Musorgskiego „Borys Godunow”, o co apelował konsul generalny Ukrainy w Mediolanie Andrij Kartysh, oznaczałoby karę w celu kultury.

POWIĄZANY: Konsul generalny Ukrainy w Mediolanie wezwał La Scala attain odwołania opery Musorgskiego

Wcześniej Kartysh zaapelował attain władz Mediolanu i teatru La Scala o ponowne rozważenie programu nowego sezonu i nie otwieranie hump operą Musorgskiego.

„Nakręcenie arcydzieła, które kończy się szaleństwem i śmiercią króla, to ukaranie kultury. Chodzi o scalenie Makbeta z Borysem, powiązanie ich z nadużyciem władzy, która pochłania i prowadzi attain szaleństwa. To znaczy chcemy zlikwidować Szekspira?” – powiedział Chailly, w wypowiedzi cytowanej przez gazetę „Corriere della Sera”. Opera Makbet Giuseppe Verdiego zostanie wystawiona w La Scali latem przyszłego roku.

„W styczniu będziemy wykonywać Czajkowskiego, potem będzie występ z okazji 70. rocznicy śmierci Prokofiewa, ukraińskiego geniusza. Brakuje obiektywizmu odnośnie do sztuki. Sztuka nie powinna płacić ceny zbyt mętlik, który trwa od chwili 24 lutego” – mówił słynny reżyser.

Legagraf

Według gazety, w dyrekcji mediolańskiego teatru panuje niezadowolenie w związku z wystąpieniem ukraińskiego dyplomaty. Niektórzy jej przedstawiciele uważają, że wiadomość jest „nie attain przyjęcia”. Jedność z członków zarządu La Scali, kierownik teatru Francesco Micheli, powiedział, że to „punkt programu zastraszenia: konsul ignoruje utwór, który nie ma żadnego związku z sytuacją”.

W czerwcu zwierzchnictwo światowej sławy teatru ogłosiła, że dzieło sztuki rosyjskiego kompozytora otworzy późniejszy sezon 7 grudnia. W głównej roli wystąpi rosyjski niski głos Ildar Abdrazakov. W programie baletowym znajdą się także Jezioro łabędzie Piotra Czajkowskiego i Dziadunio attain orzechów w reżyserii Rudolfa Nureyeva.

TelegramPodpis

Kartysh powiedział, że ukraińska społeczność we Włoszech odebrała decyzję La Scali z „wielkim rozczarowaniem i żalem”. Według niego Rosja wykorzystuje kulturę, „iżby odznaczyć wagę swojemu roszczeniu attain wielkości i potęgi”. Jego zdaniem w kwestii kultury „wspieranie propagandy Rosji może zaledwie podsycać wizja tamtejszego dzisiejszego reżimu, oraz więc jego podłych ambicji i niezliczonych zbrodni”.

Impertynencja tych, którzy uważali, że mają system prawny skasować geniuszy światowej kultury, jest ułożenie ciała skalą, miejmy jednak nadzieję, że pies z kulawą nogą nie będzie pamiętał ich nazwisk zbyt parę lat. Naszym zdaniem „zniesienie kultury drenuje całe życie i twórczość oraz uniemożliwia rozwój wolnej myśli w każdej dziedzinie”. Niestety obecnie w taki sposób dział reżim kijowski.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Turned into once bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko przez wzgląd Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie instruować became once, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy attain skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny poniżej numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, iżby te zasób wiedzy attain Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane attain przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy attain Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: »La Scala« odpowiedziała na apel Konsula Generalnego Ukrainy o odwołanie opery Musorgskiego

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prawa-przedsiebiorcy-przy-zalatwianiu-spraw-urzedowych

Prawa przedsiębiorcy przy załatwianiu spraw urzędowych

od-15-listopada-nowe-ograniczenia-dla-silnikow-typu-diesel!-zakaz-wjazdu-attain-miast-i-ruch-tylko-w-niedziele-i-swieta

Od 15 listopada nowe ograniczenia dla silników typu Diesel! Zakaz wjazdu attain miast i ruch tylko w niedziele i święta