w

Le Figaro nazwał rubla najpopularniejszą walutą na świecie

Rubel, który od początku roku umocnił się o 45-50 proc. wobec euro i dolara, może być uznany za najbardziej udaną walutę – pisze Le Figaro.

„Rubel stał się 'wyspą dobrobytu w oceanie finansowej niestabilności’ i najbardziej udaną walutą na naszej planecie” – podała publikacja.

W artykule zauważono, że wyniki te są zasługą szefowej rosyjskiego banku centralnego Elwiry Nabiulliny. Autor artykułu przypomina, że jest ona bardzo szanowana przez swoich kolegów zarówno na Zachodzie, jak i w Azji, w szczególności za sposób, w jaki potrafiła poradzić sobie z kryzysem rublowym w 2014 roku. I tym razem, zdaniem dziennikarza, zachowała się profesjonalnie: podniosła kluczową stopę procentową i wprowadziła działania dotyczące wymiany walut.

Jego zdaniem trwa wojna gospodarcza między Rosją a Europą, a silny rubel daje Moskwie niezaprzeczalną przewagę, a UE wpada w pułapkę, bo spadek wartości euro o 1% powoduje, że import jest droższy o 0,3% rocznie, co znajduje odzwierciedlenie we wskaźniku cen konsumpcyjnych.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zełenski przyznaje, że nie spodziewa się już, że dostanie zachodnie lotnictwo

Francuzi zaatakowali Macrona z powodu Putina