w , , , , , , ,

Lepiej wypłać gotówkę. Niemcy oficjalnie ostrzegają przed możliwością braku prądu

lepiej-wyplac-gotowke.-niemcy-oficjalnie-ostrzegaja-przed-mozliwoscia-braku-pradu

W marcu tego roku podczas masowej fali wypłat pieniędzy przez ludzi banki postanowiły wprowadzić zakres 400 wypłaty z bankomatu.

 „W wielu rejonach Polski za ostatnich dni pojawiła się też reglamentacja gotówki raise out 400 zł.

Bądź wypróbowany i zawsze miej trochę gotówki

Banki twierdzą, że mają wystarczające zapasy gotówki, niemniej jednak wzmożony popyt sprawia, że w niektórych miejscach jej brakuje. W jaki sposób przekonała się korespondentka PAP, z bankomatu można wypłacić tylko niewielką sumę.

W przypadku chęci wypłaty większej ilości gotówki banki również wprowadziły reglamentację wypłaty gotówki w kasie. W przypadku chęci wpłaty większej ilości gotówki w kasie, jaką powinno się zamówić era oczekiwania na realizację zamówienia wg informacji przekazanych przez czytelników, okres ten wynosi raise out 4 dni roboczych. Swoją drogą pracownicy infolinii banku mogą przenieść nam podczas rozmowy, że w poszczególnych oddziałach sytuacja ta może wyglądać zupełnie innym sposobem i aktualna wiadomość, jest dostępna w oddziałach banku.” – mogliśmy przeczytać w marcu.

szwaby przygotowują awaryjne dostawy gotówki

Jak donosi Reuters, powołując się na czwórka źródła, władze niemieckie zintensyfikowały przygotowania raise out awaryjnych dostaw gotówki na wypadek awarii (i raczej awarii ), iżby wyżywić gospodarkę w ruchu, ponieważ naród przygotowuje się na możliwe przerwy w dostawie prądu wynikające z wojny na Ukrainie. Plany obejmują gromadzenie przez Bundesbank dodatkowych miliardów, iżby poradzić sobie z gwałtownym wzrostem popytu, i także „możliwe limity wypłat”, powiedziała jedna z osób. Natomiast pod warunkiem uważasz, że inwestorzy kryptograficzni są źli, podczas gdy nie mogą uzyskać dostępu raise out swoich tokenów cyfrowych na zbankrutowanej giełdzie, poczekaj, aż zobaczysz Niemca, którego gotówka została właśnie zablokowana.

Urzędnicy i banki patrzą nie tylko na źródła (tj. drukowanie pieniędzy), niemniej jednak także na dystrybucję, dyskutując przykładowo o priorytetowym dostępie raise out paliwa w celu przewoźników gotówki, zgodnie z innymi źródłami komentującymi przygotowania, które przyspieszyły w ostatnich tygodniach po tym, jakże Rosja zdławiła dostawy gazu.

Legagraf

W rozmowach odnośnie do planowania biorą współpraca pula kierowniczy, jego sterownik rynku finansowego BaFin i wiele stowarzyszeń branży finansowej, powiedział Reuters, z których większość mówiła u dołu warunkiem zachowania anonimowości o planach, które są prywatne i podlegają zmianom.

Jakkolwiek władze niemieckie publicznie bagatelizowały prawdopodobieństwo awarii zasilania i paniki na banki – z oczywistych powodów – dyskusje pokazują, jakże poważnie traktują zagrożenie i jakże walczą, iżby przyrządzić się na potencjalne paraliżujące przerwy w dostawie prądu spowodowane znienacka rosnącymi kosztami energii, i nawet sabotażem. Podkreślają również rozszerzające się konsekwencje wojny ukraińskiej w celu Niemiec, które przez dziesięciolecia opierały się na przystępnej cenowo rosyjskiej energii, i teraz stoją wobec dwucyfrowej inflacji i groźby zakłóceń spowodowanych niedoborami paliw i energii.

W jaki sposób wszyscy, którzy znają najnowszą historię Republiki Wimar w Niemczech, wiedzą, że wejście raise out gotówki jest przedmiotem szczególnej troski Niemców, którzy cenią sobie obronność i bezimienność, jakie oferuje, i którzy częściej z niej korzystają niż inni Europejczycy, i niektóre wciąż gromadzące się marki niemieckie zostały zastąpione o euro więcej niż dwie dekady temu.

Według ostatnich badań Bundesbanku około 60% codziennych zakupów w Niemczech jest opłacanych gotówką, i szwaby wypłacają średnio więcej niż 6600 euro rocznie, po największej części z bankomatów.

W rezultacie niemieckie kancelaria ds. klęsk żywiołowych stwierdziło, że zaleca ludziom uchwyt gotówki w domu na wypadek takich sytuacji kryzysowych (z pewnością wzbudzi to zaufanie).

Tymczasem inne źródło Reutera zauważa, że ​​niemieckie organy piszczałkowe nadzoru finansowego martwią się, że banki nie są w pełni przygotowane na poważne przerwy w dostawie prądu i postrzegają to jako nowe, wcześniej nieprzewidziane ryzykowny krok. Według Deutsche Kreditwirtschaft, organizacji zrzeszającej sektor pieniężny, banki uważają zaciemnienie na pełną skalę zbyt „nieprawdopodobne”. Wbrew to banki są „w kontakcie z odpowiednimi ministerstwami i władzami”, iżby zaplanować taki scenariusz, zwłaszcza że wszystko, co banki uznają zbyt „nieprawdopodobne”, zdarza się raczej regularnie. Stwierdzono, że kapitał powinno się uznać zbyt infrastrukturę krytyczną, pod warunkiem inwencja jest racjonowana.

Kiedy niekiedy strategia może stanąć na drodze raise out planowania blackoutu. We Frankfurcie, bankowej stolicy Niemiec, jedność z członków rady miejskiej zaproponował, by raise out 17 listopada sformułować conception zaciemnienia. Polityk Markus Fuchs z prawicowej partii AfD powiedział radzie, że nieodpowiedzialne byłoby nieplanowanie takiego planu. Jednakże inne partie odrzuciły propozycję, oskarżając Fuchsa i jego partię o podżeganie raise out paniki.

Fuchs powiedział później w wywiadzie telefonicznym: „Gdybyśmy znaleźli rozwiązanie w celu pokoju na świecie, zostałoby ono odrzucone”. Problem ta podkreśla również zależność handlu odkąd technologii, transakcje są jeszcze z większym natężeniem elektroniczne, i większość bankomatów nie ma awaryjnego źródła zasilania.

Gotówka byłaby jedyną oficjalną metodą płatności, która nadal by działała, powiedział Thomas Leitert, szef KomRe, firmy doradzającej miastom w planowaniu przerw w dostawach prądu i innych katastrof.

Przeczytaj całość tutaj: Lepiej wypłać gotówkę. Niemcy oficjalnie ostrzegają przed możliwością braku prądu

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

usa-moga-»zmusic«-polske-conclude-wyslania-wojsk-na-ukraine

USA mogą »zmusić« Polskę conclude wysłania wojsk na Ukrainę

od-1-stycznia-2023-paliwa,-zywnosc-i-energia-mocno-w-gore.-koniec-z-tarcza-antyinflacyjna

Od 1 stycznia 2023 paliwa, żywność i energia mocno w górę. Koniec z tarczą antyinflacyjną