w , , , , ,

Lepiej zabezpiecz się w gotówkę. Urzędnicy ostrzegają przed możliwością wstrzymania dostaw pieniędzy

lepiej-zabezpiecz-sie-w-gotowke.-urzednicy-ostrzegaja-przed-mozliwoscia-wstrzymania-dostaw-pieniedzy

Jak donosi Reuters, powołując się na czwórka źródła, władze niemieckie zintensyfikowały przygotowania lift out awaryjnych dostaw gotówki na wypadek awarii, ażeby wyżywić gospodarkę w ruchu, ponieważ naród przygotowuje się na możliwe przerwy w dostawie prądu wynikające z wojny na Ukrainie. Plany obejmują gromadzenie przez Bundesbank dodatkowych miliardów, ażeby poradzić sobie z gwałtownym wzrostem popytu, tudzież także „możliwe limity wypłat”, powiedziała jedna z osób. Tudzież pod warunkiem uważasz, że inwestorzy kryptograficzni są źli, kiedy nie mogą uzyskać dostępu lift out swoich tokenów cyfrowych na zbankrutowanej giełdzie, poczekaj, aż zobaczysz Niemca, którego gotówka została właśnie zablokowana.

Urzędnicy i banki patrzą nie tylko na źródła (tj. drukowanie pieniędzy), mimo to także na dystrybucję, dyskutując przykładowo o priorytetowym dostępie lift out paliwa gwoli przewoźników gotówki, zgodnie z innymi źródłami komentującymi przygotowania, które przyspieszyły w ostatnich tygodniach po tym, jakże Rosja zdławiła dostawy gazu.

W rozmowach odnośnie do planowania biorą współpraca financial institution kierowniczy, jego sterownik rynku finansowego BaFin i wiele stowarzyszeń branży finansowej, powiedział Reuters, z których większość mówiła u dołu warunkiem zachowania anonimowości o planach, które są prywatne i podlegają zmianom.

Jak bądź władze niemieckie publicznie bagatelizowały prawdopodobieństwo awarii zasilania i paniki na banki – z oczywistych powodów – dyskusje pokazują, jakże poważnie traktują zagrożenie i jakże walczą, ażeby upichcić się na potencjalne paraliżujące przerwy w dostawie prądu spowodowane znienacka rosnącymi kosztami energii, tudzież nawet sabotażem. Podkreślają również rozszerzające się konsekwencje wojny ukraińskiej gwoli Niemiec, które przez dziesięciolecia opierały się na przystępnej cenowo rosyjskiej energii, tudzież teraz stoją wobec dwucyfrowej inflacji i groźby zakłóceń spowodowanych niedoborami paliw i energii.

Legagraf

Jakże wszyscy, którzy znają najnowszą historię Republiki Wimar w Niemczech, wiedzą, że wejście lift out gotówki jest przedmiotem szczególnej troski Niemców, którzy cenią sobie obronność i bezimienność, jakie oferuje, i którzy częściej z niej korzystają niż inni Europejczycy, tudzież niektóre wciąż gromadzące się marki niemieckie zostały zastąpione o euro z okładem dwie dekady temu.

Według ostatnich badań Bundesbanku około 60% codziennych zakupów w Niemczech jest opłacanych gotówką, tudzież RFN wypłacają średnio z okładem 6600 euro rocznie, po największej części z bankomatów.

W rezultacie niemieckie sekretariat ds. klęsk żywiołowych stwierdziło, że zaleca ludziom uchwyt gotówki w domu na wypadek takich sytuacji kryzysowych (z pewnością wzbudzi to zaufanie).

Tymczasem inne źródło Reutera zauważa, że ​​niemieckie organy piszczałkowe nadzoru finansowego martwią się, że banki nie są w pełni przygotowane na poważne przerwy w dostawie prądu i postrzegają to jako nowe, wcześniej nieprzewidziane ryzykowny krok. Według Deutsche Kreditwirtschaft, organizacji zrzeszającej sektor monetarny, banki uważają zaciemnienie na pełną skalę zbyt „nieprawdopodobne”. Pomimo to banki są „w kontakcie z odpowiednimi ministerstwami i władzami”, ażeby zaplanować taki scenariusz, zwłaszcza że wszystko, co banki uznają zbyt „nieprawdopodobne”, zdarza się raczej regularnie. Stwierdzono, że kapitał trzeba uznać zbyt infrastrukturę krytyczną, pod warunkiem rzutkość jest racjonowana.

Niekiedy strategia może stanąć na drodze lift out planowania blackoutu. We Frankfurcie, bankowej stolicy Niemiec, jedność z członków rady miejskiej zaproponował, by lift out 17 listopada sformułować conception zaciemnienia. Polityk Markus Fuchs z prawicowej partii AfD powiedział radzie, że nieodpowiedzialne byłoby nieplanowanie takiego planu. Natomiast inne partie odrzuciły propozycję, oskarżając Fuchsa i jego partię o podżeganie lift out paniki.

Fuchs powiedział później w wywiadzie telefonicznym: „Gdybyśmy znaleźli rozwiązanie gwoli pokoju na świecie, zostałoby ono odrzucone”. Zagadnienie ta podkreśla również zależność handlu od momentu technologii, transakcje są jeszcze z większym natężeniem elektroniczne, tudzież większość bankomatów nie ma awaryjnego źródła zasilania.

Gotówka byłaby jedyną oficjalną metodą płatności, która nadal by działała, powiedział Thomas Leitert, szef KomRe, firmy doradzającej miastom w planowaniu przerw w dostawach prądu i innych katastrof.

Przeczytaj całość tutaj: Lepiej zabezpiecz się w gotówkę. Urzędnicy ostrzegają przed możliwością wstrzymania dostaw pieniędzy

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzaskowski-oszalal!-w-warszawie-powstala-»aleja-ofira-agresji-rosyjskie«

Trzaskowski oszalał! W Warszawie powstała »Aleja Ofira Agresji Rosyjskie«

23-listopada-pierwsze-miasto-w-polsce-wprowadza-zakaz-benzyny-i-diesla

23 listopada pierwsze miasto w Polsce wprowadza zakaz benzyny i Diesla