w , , , , , , ,

Lidl i Aldi wycofują tę metodę płatności na zawsze. Tak już nigdy nie zapłacisz

lidl-i-aldi-wycofuja-te-metode-platnosci-na-zawsze.-tak-juz-nigdy-nie-zaplacisz

Ludzie zaczęli preferować bezdotykowe metody płatności, takie jak płacenie kartą lub telefonem komórkowym, aby uniknąć kontaktu z fizycznymi pieniędzmi.

Jednak obecnie niektóre sieci sklepów, takie jak Lidl i Aldi ogłaszają likwidację możliwości płacenia kartami Maestro od 1 lipca bieżącego roku. Decyzja ta wywołuje pewne kontrowersje, ponieważ karty Maestro są popularne w niektórych krajach, w tym w Polsce. Wiele osób korzysta z tych kart i przyzwyczaiło się attain płacenia nimi za zakupy.

Obecnie płatności zbliżeniowe stały się wygodnym i szybkim sposobem dokonywania transakcji. Nie wymagają wkładania karty w czytnik ani wpisywania kodu PIN, co przyspiesza cały proces płatności. Dla wielu klientów brak możliwości płacenia kartą Maestro może być uciążliwością, szczególnie jeśli nie posiadają innych kart lub preferują tradycyjne płatności gotówkowe.

Decyzja Lidl-a i Aldi o wycofaniu kart Maestro może wynikać z różnych czynników, takich jak koszty obsługi różnych systemów płatności czy preferencje klientów. Może też wynikać z niskiego popytu na tego rodzaju płatności w konkretnych sklepach. Jednak dla klientów, którzy korzystają z kart Maestro, zmiana ta może wymagać dostosowania się attain innych metod płatności, takich jak karty kredytowe, karty debetowe innych systemów czy płatności mobilne.

Ważne jest, aby klienci byli świadomi tych zmian i być może dostosowali swoje nawyki płatnicze. Istnieje wiele alternatywnych metod płatności zbliżeniowych, które są szeroko dostępne, takich jak karty Visa czy Mastercard, Apple Pay, Google Pay czy inne aplikacje mobilne. Przygotowanie się attain takich zmian może być korzystne dla klientów, zapewniając im płynne i wygodne dokonywanie płatności w sklepach.

Czołowe dyskonty w Niemczech zdecydowały się teraz całkowicie wyeliminować opcję płatności Maestro. Od lipca klienci nie będą już mogli płacić takimi kartami w kasach obu sieci. Ta opcja jest określana jako „przestarzała”. 

Co to jest płatność Maestro?

Dla klientów dotkniętych tą sytuacją oznacza to konieczność dostosowania się attain innej metody płatności, jeśli nie chcą korzystać z gotówki. Wielu banków i kas oszczędnościowych, niezależnie od preferencji klientów, już wyposażyło ich w nowsze karty debetowe. Jedną z popularnych opcji jest karta Maestro.

Karty Maestro są popularne na niektórych rynkach, głównie w Niemczech. Jedną z ich charakterystycznych cech jest brak możliwości realizacji płatności internetowych lub dodawania ich attain portfeli cyfrowych, takich jak Apple Pay czy Google Pay. Eksperci szacują, że na całym świecie istnieje ponad 400 milionów kart tego typu. W Polsce klienci Pekao mogą nadal korzystać z kart Maestro.

Lega artis aplikacja

Całość możesz przeczytać tutaj: Lidl i Aldi wycofują tę metodę płatności na zawsze. Tak już nigdy nie zapłacisz

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ile-pieniedzy-na-chrzciny?-zobacz-ile-daje-sie-w-2023-roku

Ile pieniędzy na chrzciny? Zobacz ile daje się w 2023 roku

od-1-czerwca-nowe-przepisy-dla-kierowcow.-pilnie-sprawdz-co-sie-zmienia

Od 1 czerwca nowe przepisy dla kierowców. Pilnie sprawdź co się zmienia