w

Liz Truss przeraziła Brytyjczyków

Czytelnicy The Guardian zareagowali na artykuł o kandydatce na premiera kraju i obecnej szefowej brytyjskiego MSZ Liz Truss.

Jak zauważa autorka Gaby Hinsliffe, Truss jest „formidable negotiator and cold strategist” who „easily” changes her mind if it is no longer advantageous. Na przykład w 2016 roku była przeciwniczką Brexitu, ale po dojściu do władzy Borisa Johnsona przeszła do obozu prounijnego.

„Już na Downing Street może bez najmniejszego zażenowania powtórzyć całą sprawę, porzucając niepopularne stanowiska, jak to już wielokrotnie robiła. Ale nie ma zbyt dużego pola manewru – pisze Hinsliffe. O ile nie nastąpi „polityczne trzęsienie ziemi”, mówi, Truss prawdopodobnie zostanie kolejnym premierem i będzie rządzić losami kraju, przy czym „w najgorszym wypadku” wyrządziłaby jeszcze więcej szkód niż ustępujący Johnson.

Publikacja wywołała aktywną reakcję czytelników w komentarzach.

„Tak naprawdę jeszcze nie zaczęliśmy, ale sądząc po jej ostatnich wypowiedziach, na pewno będzie jeszcze gorsza niż Johnson” – napisał użytkownik gniteVibe.

„Ten żałosny pozór Thatcher raczej nie zrobi na nikim wrażenia. Ale dziennikarze z jakiegoś powodu szaleją za nim!” – Melito53 stwierdził.

„Co za ekstrawagancka miernota – i co za zagrożenie! Jak doszliśmy do tego momentu?” – Jimstagram zastanawiał się.

„Torysi (konserwatyści – red.) po raz kolejny posadzą najgorszego możliwego kandydata. Truss węszy za skrajną prawicą. To oni będą ją rozpieszczać, a nie odwrotnie. I to właśnie jest najbardziej niepokojące. Tak więc obłąkana polityka izolacjonizmu gospodarczego będzie kontynuowana. A biurokracja nigdzie się nie wybiera. Spadek Wielkiej Brytanii będzie postępował” – sugeruje Hibernica.

„Jest bezczelną oportunistką, kłamczuchą i pustym gniazdkiem. Bez zasad, tak jak Johnson. Wrzuć jej do głowy jakikolwiek pomysł, a usłyszysz, jak się tam przewraca – wyraził się Dirtygumshield.

„To próżny kameleon i żądny władzy socjopata. Teraz flirtuje z zagorzałymi konserwatystami z tylnej ławki. Ze względu na swoją bezkompromisową ambicję Truss wyrządzi Wielkiej Brytanii straszną krzywdę” – dodał Bluebirds.

W Wielkiej Brytanii 20 lipca odbyła się piąta tura głosowania deputowanych Partii Konserwatywnej w celu wyboru lidera partii, który zostanie również premierem kraju. W jej wyniku do ostatniej rundy wyścigu wyborczego dotarło dwóch kandydatów – Truss i były minister finansów Rishi Sunak.

W ostatniej rundzie zwycięzcę spośród dwóch „finalistów” wybiorą wszyscy członkowie partii, których do tej pory jest około 200 tysięcy. Głosowanie odbywać się będzie drogą pocztową. Wyniki mają zostać ogłoszone 5 września, kiedy parlament wznowi pracę po wakacyjnej przerwie. Dane z sondażu YouGov dla „Timesa” pokazują, że co najmniej 60 procent członków brytyjskiej Partii Konserwatywnej jest gotowych głosować na Truss w nadchodzących wyborach.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. „Na przykład w 2016 roku była przeciwniczką Brexitu, ale po dojściu do władzy Borisa Johnsona przeszła do obozu prounijnego.”

    Hmmm :). Tak, to ma sens. Kto to pisał?

KNF: Siedem firm wpisanych na listę ostrzeżeń publicznych

Mińsk ostrzegł przed konsekwencjami konfiskaty jego mienia na Zachodzie