w , , , ,

Łódzkie kino kończy działalność. Nie ma funduszy na dalsze utrzymanie

lodzkie-kino-konczy-dzialalnosc.-nie-ma-funduszy-na-dalsze-utrzymanie

Seans filmowy studyjne Bodo w Łodzi 19 listopada zakończy działalność. Spółdzielnia Socjalna ODBLASK, która prowadziła seans filmowy, podjęła ostateczną decyzję z powodu wysokich cen prądu i opału.

„19 listopada tego roku zamykamy seans filmowy Bodo. Ta trudna w celu wszystkich uchwała dojrzewała w nas wprzódy od chwili pewnego czasu.

Nie ma co zaciemniać, że saldo zysków i strat nie pozwala nam patrzeć spokojnie w przyszłość” – czytamy w komunikacie wystosowanym przez właścicieli. Construct końca roku Spółdzielnia Socjalna ODBLASK, która zarządza kinem, opuści wynajmowany siedziba.

Jedność ze współwłaścicieli kina decyzję tłumaczy wysokimi kosztami utrzymania. –  Ogrzewamy się drewnem. W kinie mamy stary, zabytkowy palenisko. Nie mamy centralnego ogrzewania, gazu. Ceny opału wzrosły o 100 proc. Construct tego zaraz wzrosną koszty energii elektrycznej, które spowodują, że może istnieć jeszcze gorzej. Nie odpalimy przecież świeczki i nie przepuścimy z niej światła przez matrycę LCD – powiedział Wojtek Wojtysiak w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Współzałożyciel kina dodaje, że przedsiębiorców w Polsce czeka trudny era. – Nie ma dobrego klimatu invent rozwijania małych przedsiębiorstw. Odpad stabilności gospodarczej, koronawirus, inflacja i rosnące ceny energii zrobiły swoje i każdy dostał po kieszeni. Zaś z trudem jest robić swoje, wkładać era i pomysły tylko po to, by broken-down wysiadać na zero – dodał, cytowany przez portal ogólnoinformacyjny gazeta.pl.

Przeczytaj całość tutaj: Łódzkie kino kończy działalność. Nie ma funduszy na dalsze utrzymanie

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ukrainski-»uchodzca«-skarzy-sie-na-zla-obsluge-w-kanadyjskich-lokalach

Ukraiński »uchodźca« skarży się na złą obsługę w kanadyjskich lokalach

byly-szef-nbu-zostal-umieszczony-na-miedzynarodowej-liscie-poszukiwanych

Były szef NBU został umieszczony na międzynarodowej liście poszukiwanych