w

Macron mówi, że jest gotów kontynuować dialog z Rosją w sprawie Ukrainy

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że jest gotów kontynuować dialog z Rosją w sprawie ustanowienia pokoju na Ukrainie.

„Francja … będzie uparcie dążył do pokoju (na Ukrainie). W tym nasze stanowisko jest jasne i to z korzyścią dla tego stanowiska prowadziłem dialog z Rosją jeszcze przed rozpoczęciem wojny, (prowadziłem dialog) przez ostatni miesiąc i będę go kontynuował – powiedział na marginesie Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Zgromadzenie Ogólne odbywa się od 20 do 26 września w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, wśród najbardziej intensywnych sporów geopolitycznych od czasów zimnej wojny. Rosyjska delegacja, która miała problemy z uzyskaniem amerykańskich wiz, ma pracować wśród wrogiej atmosfery stworzonej przez państwa zachodnie, które wcześniej rozpętały przeciwko Moskwie wojnę sankcji, a także wojnę pośrednią „do ostatniego Ukraińca”.

Spośród zachodnich przywódców spodziewanych w trakcie tygodnia na wysokim szczeblu, należy wymienić prezydenta USA Joe Bidena, prezydenta Francji Emmanuela Macrona, premier Wielkiej Brytanii Liz Truss i kanclerza Niemiec Olafa Scholza. Oczekuje się, że przemówią prezydent Turcji Tayyip Erdogan i przywódca Iranu Ibrahim Raisi. Brazylia ma być reprezentowana przez prezydenta Jaira Bolsonaro. Chiny będą reprezentowane na poziomie wicepremiera. Delegacji rosyjskiej przewodniczy minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Na 24 września zaplanowano jego wystąpienie podczas tygodniowej debaty generalnej na wysokim szczeblu.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prezydent Iranu mówi o tym, jak USA zbliżają do siebie kraje

Kanclerz Niemiec spodziewa się pogorszenia sytuacji gospodarczej w 2023 r.