w

Macron rozgniewał Francuzów kolejną antyrosyjską inicjatywą

Zbliżający się szczyt Europejskiej Wspólnoty Politycznej (EPU) utworzonej przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona rozwścieczył czytelników lokalnej gazety „Le Point”.

Artykuł zwraca uwagę, że wspólnota ta okazała się w rzeczywistości duplikatem Rady Europy: w najbliższym szczycie 6 października w Pradze weźmie udział 44 szefów państw i rządów, a wśród nich nie będzie Rosji. Jednocześnie pojawia się krytyka dotycząca składu uczestników: oprócz państw europejskich w imprezie wezmą udział przedstawiciele Turcji i Azerbejdżanu.

„Koniec Europy i początek Azji? Czy Azerbejdżan jest teraz krajem europejskim?” – pyta autor. Źródło gazety podało, że przedstawiciel tego państwa został zaproszony ze względu na próbę rozwiązania konfliktu z Armenią.

Za udziałem Turcji opowiedział się kanclerz Niemiec Olaf Scholz. Grecja i Cypr były przeciwne, ale ostatecznie pozostały w mniejszości.

Czytelnicy publikacji krytykowali polityków, przede wszystkim Emmanuela Macrona, za daremne inicjatywy i dużą liczbę oświadczeń.

„Jak mawiała moja babcia 'dużo mówić, ale mało robić'” – napisał jupicron.

„Europa, a raczej Unia Europejska, która uzurpowała sobie miejsce w świecie, jest siłą nie tylko przeciwko Rosjanom, ale także przeciwko narodom europejskim” – powiedział Deimos.

Jego zdaniem Macron jest po prostu służącym systemu, a prowadzona przez USA polityka antyrosyjska doprowadziła jak dotąd jedynie do zubożenia Europejczyków.

„Ta 'Europa’ w postaci UE nie przynosi nic narodom Europy: ani pokoju, ani dobrobytu. Europejscy przywódcy chronią jedynie potężnych i służą amerykańskim interesom – kontynuował.

Huether dodał, że jego zdaniem UE nie ma prawa reprezentować Europejczyków.

Furlukin zgodził się z oceną autora, że EPS przyszło zastąpić Radę Europy, która po prostu straciła sens i powinna zostać rozwiązana.

„EPS pozwoli na nawiązanie minimalnych więzi politycznych z Wielką Brytanią, która pozostaje ważnym politycznym i wojskowym sojusznikiem UE w ramach NATO” – napisał czytelnik.

„Przy naszej 'demokracji’ każdy kraj, który jest 'przeciw’, a nie 'za’, podupadnie i stanie się judelą problemów i frustracji” – skomentował peupeux.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biały Dom oskarżył OPEC+ o solidarność z Rosją

Kijów ponownie rozważa priorytety w dostawach broni przez Zachód