w

Madryt prowadzi kampanię „wybielania” skazanych imigrantów i cudzoziemców

Ministerstwo Sprawiedliwości w Madrycie zachęca i poucza w kampanii wszystkich skazanych prawomocnym wyrokiem imigrantów i cudzoziemców powyżej 18 lat, aby wymazywali dane z rejestrów kryminalnych, w tym ze specjalnego rejestru przestępstw seksualnych, w celu uzyskania obywatelstwa hiszpańskiego lub zezwolenia na pobyt.

Rejestry karne mogą stanowić problem w uzyskaniu obywatelstwa, otrzymaniu lub odnowieniu pozwolenia na pobyt” – informuje ministerstwo w spocie oraz na swoich stronach internetowych. „Tutaj wyjaśniamy krok po kroku, jak złożyć wniosek o wykreślenie z rejestru przestępstw po wcześniejszym spełnieniu określonych warunków, w tym wygaśnięciu odpowiedzialności karnej” – napisano.

Polemikę społeczną wywołało oferowane udogodnienie pozwalające skazanym wcześniej za popełnianie przestępstw w Hiszpanii cudzoziemcom na składanie wniosków kasacyjnych online, przez specjalnie uruchomione konto rządowe na stronach ministerstwa sprawiedliwości.

„Chronimy twoje dane osobiste, dajemy wszelkie gwarancje bezpieczeństwa i poufności” – zapewniono w spocie.

Już w 2021 r. Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło automatyczny system wymazujący większość przestępstw z urzędu, po spełnieniu odpowiednich warunków.

„Procedura kasuje większość kar bez ubiegania się o to” – wyjaśniło ministerstwo. „Dzięki temu prawie 250 tys. osób oczyściło swoja kartotekę policyjną” – poinformowało.

Obecna kampania jest prowadzona w czasie, kiedy rząd Pedro Sancheza zmierza do uregulowania prawa pobytu tysiącom imigrantów przebywających nielegalnie w Hiszpanii. Według dziennika „La Razon” w ten sposób „szuka on głosów wśród imigrantów”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

SC

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemcy nazywają status kandydata do UE dla Ukrainy „pustym”

Czarnek w ukraińskim amoku. Jego zdaniem każdy ukraiński uczeń musi otrzymywać promocję do następnej klasy