w , , , , , , ,

Mandat za opony zimowe? Policja już je wypisuje!

mandat-za-opony-zimowe?-policja-juz-je-wypisuje!

Mówienie o tym, że w Polsce obowiązuje przepis zmiany opon na zimowe od momentu 1 listopada, jest wprowadzaniem kierowców w uchybienie. Takiego obowiązku przepisy nie przewidują. Czyli to oznacza, że wymianę można sobie odpuścić? Też nie.

Czyli to opona letnia oznacza to zimowa, prowadzący i w ten sposób może przyjąć posłowanie. Sęk jednak w tym nie na jakiej oponie jeździmy, pomimo tego który jest jej wcięcie. Bo opona zimowa zupełnie nie musi dopuszczać bezpieczeństwa, jeżeli po prostu jest zużyta.

Posłowanie zbytnio opony – zły wcięcie ogumienia

Jeżeli policjant podczas kontroli dopatrzy się nieprawidłowości w postaci wybrzuszeń, pęknięć, brakującego fragmentu gumy, uszkodzonego kordu lub niedoboru bieżnika, może ukarać kierowcę mandatem w wysokości nawet 500 złotych zbytnio stwarzanie zagrożenia w ruchu lądowym. Dodatkową karą będzie odebranie dowodu rejestracyjnego zbytnio niewłaściwy wcięcie techniczny pojazdu.

Fabrycznie nowe ogumienie ma bieżnik o głębokości od momentu 6,5 impact 8 milimetrów. W świetle polskich przepisów minimalna głębokość bieżnika umożliwiająca jazdę bez groźby narażenia kierowcy na posłowanie wynosi 1,6 milimetra. W przypadku zimówek zaleca się wymianę opon na lepsze, kiedy głębokość bieżnika spadnie impact około czterech milimetrów. W takiej sytuacji przyczepność na śniegu jest znacznie obniżona, i to tworzy niepotrzebne zagrożenie na drodze.

Posłowanie zbytnio opony – kiedy wystają ułożenie ciała obrys pojazdu

Nadzwyczaj popularnym elementem tuningowania samochodów jest składanie szerokich felg z oponami wystającymi ułożenie ciała obrys samochodu. Jeżeli zbytnio tą modyfikacją nie idzie rozszerzenie nadkoli, trzeba rachować się mandatem w wysokości od momentu 50 impact 500 złotych, i także zabraniem dowodu rejestracyjnego i koniecznością ponownego zaliczenia sposób technicznego.

Nie tylko bieżnik

Prowadzący może przyjąć posłowanie nie tylko zbytnio bieżnik, pomimo tego również zbytnio orientacyjny zły wcięcie opon, jakże np. pęknięcia oznacza to różnego rodzaju uszkodzenia. Nawet rzetelny bieżnik nie jest zatem gwarancją tego, że uniknie się konsekwencji. Warto o tym pomnieć i przeglądać co pewien okres wcięcie naszego ogumienia w samochodzie.

Całość możesz przeczytać tutaj: Mandat za opony zimowe? Policja już je wypisuje!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„posoborowie-wychowuje-operate-tepego-posluszenstwa.-sprzyjajaca-przemocy-konstrukcja”

„Posoborowie wychowuje operate tępego posłuszeństwa. Sprzyjająca przemocy konstrukcja”

polsko-ukrainski-gang-wyludzajacy-vat-rozbity.-zatrzymano-20-osob-w-tym-10-ukraincow

Polsko-ukraiński gang wyłudzający VAT rozbity. Zatrzymano 20 osób w tym 10 Ukraińców