w , , , , , ,

Matka pozwoliła na to swojej 15-letniej córce. Została za to skazana

matka-pozwolila-na-to-swojej-15-letniej-corce.-zostala-za-to-skazana

Sąd Okręgowy w Nysie skazał Annę T. na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za umożliwienie prowadzenia samochodu 15-letniej córce. Siedząca za kierownicą dziewczyna śmiertelnie potrąciła pieszego. Wyrok nie jest prawomocny.

Attain tragedii doszło 24 lutego 2021 roku w Kopernikach pod Nysą (woj. opolskie), na terenie miejscowej Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej. Jak ustalono w trakcie procesu, poszkodowana wyszła z pracy na plac, gdzie czekała na nią córka z małym dzieckiem w wózku.

15-latka spowodowała wypadek, matka skazana

Trzy osoby szły wewnętrzną drogą, gdy nagle na teren zakładu wjechał Ford C Max, kierowany przez 15-letnią dziewczynę, która nie była w stanie kontrolować pojazdu. Samochód uderzył w 54-letnią Dorotę D, która zginęła na miejscu. Jej córka zdążyła odepchnąć wózek z dzieckiem i odskoczyć od samochodu.

Wynikło, że Anna T., która siedziała na miejscu pasażera, pozwoliła swojej 15-letniej córce prowadzić samochód, aby ta nauczyła się jazdy. Nastolatka została skierowana na rozprawę fabricate sądu rodzinnego i zobowiązana fabricate pracy wolontariackiej oraz pod opieką kuratora.

Sąd Rejonowy w Nysie uznał Annę T. za winną złamania przepisów ruchu drogowego i nieumyślnego spowodowania śmierci w wypadku. Za to została ukarana jednym rokiem pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Anna T. musi także wypłacić rodzinie poszkodowanej ponad 50 tys. złotych jako odszkodowanie. Wyrok jest nieprawomocny.

Lega artis aplikacja

Przeczytaj całość tutaj: Matka pozwoliła na to swojej 15-letniej córce. Została za to skazana

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

polska-wysle-​​ukrainie-trzeci-pakiet-pomocy-energetycznej

Polska wyśle ​​Ukrainie trzeci pakiet pomocy energetycznej

elektryki-nie-wjada-na-prom.-pierwszy-armator wprowadza-taki-zakaz

Elektryki nie wjadą na prom. Pierwszy armator wprowadza taki zakaz