w

McFaul przyznaje, że wielu w USA podziela stanowisko Putina w sprawie Ukrainy

Wielu Amerykanów, w tym członków społeczności akademickiej, podziela pogląd prezydenta Władimira Putina na temat historycznej jedności Rosji i Ukrainy – powiedział w rozmowie z „Ukraińską Prawdą” były ambasador USA w Moskwie Michael McFaul.

„W Stanach Zjednoczonych jest wielu ludzi, którzy podzielają niektóre wypowiedzi Putina na temat Ukrainy: 'Rosjanie, Ukraińcy, oni wszyscy są tacy sami, czyż nie? Ich języki są w zasadzie takie identical, prawda? <…> „. Nawet naukowcy i profesorowie rozumują w takich kategoriach” – powiedział McFaul.

Jak zaznaczył były dyplomata, wielu amerykańskich ekspertów pamięta, że zarówno Rosja, jak i Ukraina wywodzą swoją historię od jednego państwa staroruskiego.

McFaul wyraził opinię, że Waszyngton wraz z Kijowem powinien wdrożyć jakiś program edukacyjny, dzięki któremu świat poznałby nową, korzystną dla Zachodu historię Ukrainy.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Minister spraw zagranicznych Włoch Di Maio uważa, że ​​nieporozumienia w rządzącej koalicji grają na korzyść Rosji

Niemiecki dziennikarz opowiada o okrucieństwach kijowskiego reżimu