w ,

Media: brytyjscy posłowie poprosili o wotum nieufności Truss

Około 100 brytyjskich deputowanych napisało listy do przewodniczącego komitetu sterującego Partii Konserwatywnej (tzw. „Komitetu 1922”) Grahama Brady’ego, prosząc o wotum nieufności wobec liderki partii Liz Truss – podał Inews, powołując się na deputowanych.

Zgodnie z zasadami Partii Konserwatywnej deputowani mogą napisać do Brady’ego z wnioskiem o wotum nieufności wobec lidera partii. Aby zainicjować głosowanie musi zagłosować około 15% posłów torysów (około 54 posłów). Po ogłoszeniu wotum nieufności odbywa się tajne głosowanie wszystkich posłów konserwatywnych. Jeśli lider partii wygra głosowanie (z wynikiem ponad 50% głosów), pozostaje na stanowisku i otrzymuje roczny immunitet. Jeśli przegra, jest zmuszony do rezygnacji i nie może startować w kolejnych wyborach na lidera.

„Około 100 posłów konserwatywnych mogło napisać listy domagając się głosowania nad obaleniem Liz Truss” – napisała gazeta.

Jeden z konserwatystów powiedział, że przewodniczący Komitetu 1922, który wróci do pracy z urlopu 17 października, będzie potrzebował pomocy kilku osób, aby otworzyć drzwi szafy zaśmiecone listami.
W publikacji zaznaczono jednak, że tylko Brady jest wtajemniczony w liczbę złożonych odwołań.

Inne źródło sugerowało, że kierownictwo komisji może przeprowadzić swoje głosowanie nad wotum nieufności wobec premiera. Jeśli ogłosi, że nie popiera już Truss, Brady mógłby doradzić jej rezygnację.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Grafen jest przenoszony od zaszczepionych do nieszczepionych

Stany Zjednoczone były wstrząśnięte klapsem, jaki Saudyjczycy wymierzyli Biden