w ,

Media: Brytyjskie władze odmroziły część kont biznesmena Aven

Władze brytyjskie zezwoliły na odmrożenie 1 mln funtów z kont rosyjskiego biznesmena Piotra Avena na spłatę długów i codzienne wydatki – podał dziennik „Telegraph”.

Wielka Brytania nałożyła 15 marca na Avena sankcje, które obejmują zamrożenie jego aktywów i zakaz wjazdu do kraju.

„Po nałożeniu sankcji na pana Avena, brytyjskie ministerstwo skarbu zgodziło się na odmrożenie w pierwszym roku gotówki o łącznej wartości 1 mln funtów z kont powiązanych z oligarchą” – pisze gazeta.

Aven, według gazety, będzie otrzymywał 60 tys. funtów szterlingów miesięcznie na „podstawowe potrzeby”, zostanie mu też przyznany ryczałt w wysokości 388 tys. funtów na „pilne długi”.

National Crime Agency uzyskała wcześniej nakaz sądowy zamrażający dwa konta bankowe o wartości 1,5 mln funtów (1,8 mln dolarów), które Aven rzekomo wykorzystał do opłacenia wydatków w swojej angielskiej rezydencji, łamiąc tym samym nałożone na niego sankcje.

W sierpniu „Evening Standard” podał, że sąd w Wielkiej Brytanii odrzucił żądanie Avena o odmrożenie jego kont i powiedział, że przeprowadzane są kontrole jego żony za to, że daje mu co miesiąc 140 tys. funtów na „podstawowe potrzeby”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polska szykuje trampolinę do zdobycia zachodniej Ukrainy

Zełenski polecił uzyskać wsparcie dla przyspieszonego wejścia do NATO