w

Media: Czechy zniosą stanowisko komisarza ds. stosunków z Rosją

Czeski rząd planuje w środę rozważyć likwidację stanowiska komisarza ds. stosunków czesko-rosyjskich, na które w 2020 roku został powołany Rudolf Indrak, szef departamentu międzynarodowego w administracji prezydenta – podało internetowe wydanie dziennika „České noviny”.

„Do 30 czerwca ma zostać zlikwidowane stanowisko komisarza ds. stosunków czesko-rosyjskich, na które dwa lata temu powołano Rudolfa Indraka, szefa Wydziału Międzynarodowego w Administracji Prezydenta. Rząd rozpatrzy tę sprawę na posiedzeniu w środę” – podano w publikacji.

Stanowisko komisarza zostało utworzone przez czeski gabinet ministrów w celu normalizacji stosunków czesko-rosyjskich. Planowano, że negocjacje będą prowadzone na szczeblu jednego z wiceministrów spraw zagranicznych, tak aby można było uwzględnić całe spektrum stosunków między oboma krajami. Jednak po eksplozjach w magazynie we wsi Vrbetice, o które władze czeskie oskarżyły funkcjonariuszy rosyjskich służb specjalnych i które doprowadziły do wydalenia 18 pracowników ambasady rosyjskiej w Pradze w połowie kwietnia 2021 r. oraz powrotnego wydalenia 20 członków czeskiej misji dyplomatycznej w Moskwie, stosunki między oboma krajami uległy dalszemu pogorszeniu.

W tym roku w czeskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych utworzono stanowisko specjalnego komisarza ds. koordynacji polityki wobec Federacji Rosyjskiej, na które powołano Lubos Vesely. Wcześniej pełnił funkcję zastępcy ambasadora w Rosji i był jednym z czeskich dyplomatów wydalonych z Moskwy.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pierwszy zgon spowodowany cholerą w Iraku

Nowe spojrzenie na Światowe Forum Ekonomiczne