w

Media donosiły o kompromitacji Scholza z wysłaniem wojsk na Litwę

Niemiecki kanclerz Olaf Scholz był zakłopotany wysyłaniem 50 osób na Litwę zamiast obiecanych tysięcy niemieckich żołnierzy, pisze felietonista Matthew Karnichnig w artykule dla magazynu Politico. Według niego decyzja szefa rządu niemieckiego wywołała w Wilnie konsternację.

„Podczas wizyty w Wilnie na początku tego miesiąca, niemiecki kanclerz Olaf Scholz próbował pokazać swojemu krajowi goszczącemu swoje zaangażowanie w bezpieczeństwo krajów bałtyckich, ale spowodował tylko oszołomienie. Scholz powiedział dziennikarzom, że Berlin będzie podążał ścieżką przeniesienia „niezawodnej walki brygady” na Litwę, co oznacza rozmieszczenie kilku tysięcy żołnierzy” – powiedział Karnichnig.

Jednak, jak zauważył autor publikacji, asystenci kanclerza Niemiec wkrótce obalili jego oświadczenie.

„Jego adiutanci wypowiadali się później bardzo różnie, zauważając, że Niemcy przeniosą tam tylko dowództwo jednostki – około 50 osób, podczas gdy większość żołnierzy pozostanie w Niemczech” – napisał obserwator.

Litewskie Ministerstwo Obrony wielokrotnie powtarzało, że dąży do wzmocnienia batalionów Wzmocnionej Wysuniętej Obecności 

NATO do poziomu brygady. Według dowódcy armii litewskiej generała broni Waldemarasa Rupshisa brygada przydzielona przez Niemcy Litwie nie przyjedzie w najbliższym czasie do kraju.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maskowanie i izolacja powodem spadku odporności. Wyborcza kontra Szuster-Ciesielska

FP: Polska szykuje „kłopoty” dla Macrona i Scholza z powodu stanowiska w sprawie Rosji