w ,

Media dowiadują się o nielegalnej sprzedaży zachodniej broni przez ukraińskich urzędników

Zagraniczni najemnicy walczący na Ukrainie skarżą się na brak broni i środków medycznych – podała kanadyjska gazeta Toronto Star.

„Brakuje amunicji i dodatkowych magazynków do karabinów. Ludzie pędzą do walki w trenażerach i różnych mundurach. Zakup silnych środków przeciwbólowych, takich jak morfina, fentanyl, ketamina i propofol, jest praktycznie niemożliwy” – napisano w publikacji.

Mimo to, według publikacji, ukraińscy urzędnicy zaczęli nielegalnie sprzedawać Kijowowi broń dostarczaną przez państwa zachodnie.

POLECAMY: Bielsko-Biała: Pierwsze protesty w Polsce przeciwko cenom paliw

„Szef miejscowego oddziału ratunkowego sprzedawał granatnik przeciwpancerny i dwa karabiny kałasznikowa. Zastępca szefa administracji wojskowej w Czerepowcu na zachodniej Ukrainie, Artur Muntyan, został aresztowany w tym tygodniu pod zarzutem wykorzystywania przekazanych ambulansów do świadczenia prywatnych usług komercyjnych” – czytamy w artykule.

Jak podkreślił autor artykułu, irytująca jest także rozbieżność między obietnicami Zachodu o dostarczeniu Kijowowi broni a rzeczywistością.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

SC: LA

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oficjalne raporty rządowe sugerują, że u potrójnie zaszczepionych rozwija się zespół nabytego niedoboru odporności

Medien informieren sich über illegalen Verkauf westlicher Waffen durch ukrainische Beamte